REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Rozbój i kradzież

Opublikowano 20 sierpnia 2021, autor: bj

29-latek siedział w samochodzie zaparkowanym przy ul. 1 Maja w Łęknicy. Było ok. godz. 5 rano, w sobotę, 14.08. Nagle ktoś szarpnął za drzwi jego auta. Wówczas zobaczył nóż. I usłyszał, że ma oddać fanty.

– Podejrzany o ten czyn to 33-letni Krystian O., mieszkaniec powiatu żarskiego. Ma zarzut, że grożąc użyciem noża, zabrał łańcuszek z bransoletą o wartości 700 zł. W tej chwili weryfikujemy te wyjaśnienia – informuje Robert Brzeziński, szef Prokuratury Rejonowej w Żarach.

Mężczyźni się najwyraźniej znali. Motyw jest najprawdopodobniej osobisty.

– Z wyjaśnień wynika, że napastnik działał na prośbę swojego kolegi. Tamten miał poprosić Krystiana O., by „zrobił z nim porządek” – dodaje R. Brzeziński.

Mężczyźnie plan się udał i zwiał z precjozami. jednak nie na długo. Został zatrzymany przez policjantów tego samego dnia, ok. godz. 11.30.

Śledczy podchodzą do tego z powagą. 

– To  sprawa o rozbój z użyciem noża, czyli jest to zbrodnia. W takich przypadkach sądem pierwszej instancji jest Sąd Okręgowy, a minimalne zagrożenie to nawet 3 lata więzienia. W dodatku mężczyzna ma za sobą pobyt za kratkami za podobny czyn – mówi R. Brzeziński.

Decyzją sądu (16.08.) został aresztowany na 3 miesiące.

Napisz komentarz »