REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Poligonowy kurz

Opublikowano 20 sierpnia 2021, autor: nk

Choć ul. Staszica w Żarach wciąż wygląda jak poligon, firma, która ją remontuje, zapewnia, że wyrobi się na czas, czyli do końca września. Tymczasem mieszkańcy tracą już cierpliwość.

 – Niemal codziennie muszę jeździć samochodem na myjnię, bo tak się kurzy – mówi jedna z mieszkanek ul. Staszica w Żarach.

Przebudowa ul. Staszica w Żarach skłóciła okolicznych mieszkańców. Obwiniają się wzajemnie o to, że przez protest dotyczący wycinki lip remont ulicy odbywa się tylko do skrzyżowania z ul. Ludową. Fragment drogi od ul. Ludowej do ul. Zielonogórskiej nie jest objęty remontem i pozostanie nieutwardzony, po przebudowie kanalizacji. Mieszkańcy skarżą się, że strasznie się tam kurzy.

– Ten odcinek do czasu remontu można zamknąć. Wcale nie muszą tamtędy jeździć samochody, to się nie będzie kurzyło. A mieszkańcy tamtego odcinka muszą się uzbroić w cierpliwość, tak jak my wszyscy, którzy ten kurz wdychamy od 4 lat – mówi Tadeusz Płóciennik, żarski radny PiS, mieszkaniec ul. Staszica.

Przebudowę ul. Staszica wykonuje firma BUD-DRÓG z Podbrzezia Dolnego. Koszt prac to 2 mln 640 tys. zł. Remont powinien zakończyć się do 30 września.

komentarz »
  1. Mirek 1 września 2021 11:41 - Odpowiedź

    Inwestycję powinna sprawdzić NIK oraz CBA, podobnie jak remont Zielogórskiej.
    Nieprawidłowści w przygotowaniu, projektowaniu i wykonaniu może być bardzo dużo.
    Nie mam zaufania do obecnych władz miasta i spółek miejskich.

Napisz komentarz »