REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Klapa na Gryżycach

Opublikowano 20 sierpnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Wszystkie firmy gastronomiczne zwinęły się z kąpieliska na Gryżycach. Wszytko przez brak plażowiczów, a więc klientów. Urzędnicy szukają nowych chętnych. – Na jesień? – pyta jeden mieszkańców.

Miały być drugie „Hawaje”. Aż trzy punkty gastronomiczne, leżaki i parasole, do tego dmuchańce i inne atrakcje dla dzieci. Tak chwalił się burmistrz Żagania, Andrzej Katarzyniec, przed czerwcowym referendum, próbując zrekompensować mieszkańcom brak miejskiego kąpieliska, które zamknął na cztery spusty trzy lata temu z powodu złego stanu technicznego.  Ale z Gryżyc wyszła klapa. Porażka za ok. 90 tys. zł, bo tyle dumny burmistrz Żagania wydał na organizację kąpieliska. Ludzi tego lata było tu jak na lekarstwo, dlatego wszystkie firmy prowadzące gastronomię szybko się zwinęły. Pierwsza, serwująca dania z grilla, już po pierwszym dniu! Dłużej działały dwie kolejne, sprzedające słodkie przekąski i napoje. Tyle że i one zwinęły się na początku sierpnia. Dziś wszystkie trzy budki stoją zamknięte.

– A to zniechęca mieszkańców do plażowania na Gryżycach, podobnie jak fatalna droga dojazdowa. Płacimy pięć złotych od osoby za wejście, a w zamian mamy tylko strzeżony kawałek glinianki, piasek i leżaki. Wątpliwa przyjemność – mówi jeden z mieszkańców Żagania.

 

Czy ktoś zechce bezpłatnie?

Oskar Mroczkowski, właściciel firmy Food Shack Żagań, przyznaje, że utarg na lodach, gofrach i frytkach był tylko na przełomie czerwca i lipca. Potem frekwencja spadła, dlatego zrezygnował z dalszego prowadzenia punktu. 

– Z tego, co wiem, teren jest wydzierżawiony przez miasto na pięć lat, więc będziemy próbować tam z gastronomią za rok – mówi Mroczkowski.

Tymczasem, na dwa tygodnie przed końcem wakacji, Urząd Miasta szuka kolejnych chętnych na prowadzenie gastronomii. Co ciekawe, ogłoszenie na stronie internetowej magistratu ukazało się dzień po tym, jak zwróciliśmy się z zapytaniem do rzecznika, co dalej z zamkniętymi budkami gastronomicznymi.

– Zachęcamy wszystkie podmioty zainteresowane sprzedażą swoich usług na plaży do kontaktu z magistratem – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta, Agnieszka Zychla.

Na koniec sierpnia – oferta nie do przebicia.

Napisz komentarz »