REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Ogień szalał u mechanika

Opublikowano 20 sierpnia 2021, autor: mk

Czarne kłęby dymu unosiły się nad Żarami w środę, 18.08. Pożar warsztatu samochodowego przy ulicy Serbskiej widać było i czuć niemal w całym mieście. Spłonął budynek i składowisko opon należące do firmy Dampol.

Zawiadomienie o pożarze strażacy otrzymali o godz. 12.30, cała akcja trwała ponad 3 godziny. Gaszenie pożaru utrudniał silny wiatr, który podsycał ogień i rozwiewał drażniący dym w stronę miasta. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, pożar szalał już w najlepsze. Wcześniej pracownicy warsztatu i właściciel próbowali poradzić sobie z żywiołem, gasząc palące się za warsztatem opony. Ogień był jednak dla nich zbyt duży.

– Wjeżdżałem akurat autem od siebie, gdy zobaczyłem, jak unosi się dym – mówi Artur Pachnik, właściciel sąsiadującej z Dampolem firmy „Aligo Kominki”. – Przybiegłem chłopakom pomóc wyprowadzić auta. Pozabierać kasy i dokumenty ze środka. Myśleli, że to się da ugasić, ale niestety. Ten pożar to praktycznie 5 minut i po budynku. Ale udało się uratować to, co chyba najważniejsze – zdrowie i auta. Ten ogień poszedł od opon. To straszna tragedia, współczuje chłopakom – mówi A. Pachnik.

Strażacy musieli oprócz wody użyć także sprężonej piany. W akcji wzięło łącznie udział aż 25 strażaków. Policja również asystowała przy pożarze, ułatwiając wozom strażackim dojazd. Według wstępnych ustaleń, przyczyną pożaru mogło być podpalenie, teraz dochodzenie w sprawie prowadzi policja.

Napisz komentarz »