REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Bardzo drogie przenosiny

Opublikowano 20 sierpnia 2021, autor: nk

Ponad 6 mln zł będzie kosztował remont budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Parkowej w Żarach, który został przejęty przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pomysł przenosin MOPS z budynku przy ul. Domańskiego do tego po byłej SP nr  3 okazał się bardzo drogi. Już teraz wiadomo, że koszty przeprowadzki pracowników pomocy społecznej kosztują podatników ponad 6 mln zł.

Tylko na lata 2021 i 2022 żarscy urzędnicy zaplanowali wydać na ten cel 4 mln zł. Wcześniej remont i dostosowanie budynku pochłonęły ponad 2 mln zł.

Dla seniorów

W ramach pierwszych etapów przebudowy powstał miedzy innymi klub Senior + dla około 30 osób. Obecnie remontowany jest główny budynek byłej szkoły, który w przyszłości będzie służył pracownikom MOPS. Ten etap prac wykonuje firma PRO-Q Piotr Handzlik z Łazu. Za wykonane roboty otrzyma ponad 4 mln zł.

Trzeba pamiętać , że to nie jedyne pieniądze, które zostały „włożone” w ten budynek w ostatnich latach. Zanim powstał pomysł przenosin MOPS-u, przebudowano go, żeby dostosować do potrzeb przedszkola. Na ten cel wydano ponad 500 tys. zł.

Napisz komentarz »