REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Działki i pszczoły

Opublikowano 20 sierpnia 2021, autor: bj

Prawie pół hektara ziemi sprzedał Urząd Gminy w Żarach w swojej strefie przemysłowej w Kadłubii. Czego nie sprzedał, wynajął… dla pszczół.

Chętny na działki w strefie inwestycyjnej w Kadłubii był jeden, ale kupił dwie. Większa, o powierzchni 2 tys. 311 mkw., została sprzedana za prawie 185 tys. zł, druga, o powierzchni 2 tys. 104 mkw. – za prawie 170 tys. zł.

Kupiec nie chce na razie zdradzać planów dotyczących działek.

Wcześniej w gminnej strefie sprzedane zostały dwie działki pod działalność gospodarczą. Jedną z nich kupił Zakład Usług Leśnych Krzysztofa Szobera, drugą – firma z branży samochodowej.

Na razie zapylają

W strefie inwestycyjnej gmina ma jeszcze do sprzedania osiem działek na cele techniczno-produkcyjne dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Ich powierzchnie wahają się od 0,21 ha do 3,77 ha.

Kolejny przetarg odbędzie się 24.09. Wtedy pod młotek pójdzie działka o powierzchni 0,8763 ha za cenę wywoławczą 528 tys. zł.

Do czasu sprzedaży działek, zamieszkały tu pszczoły.

– W strefie stanęło 10 uli. Wydzierżawiliśmy właścicielowi pasieki z Lubomyśla 50 mkw. terenu, by mógł je tam postawić – wyjaśnia Leszek Mrożek, wójt gminy Żary.

Ule pojawiły się tutaj z uwagi na zatrzęsienie miododajnej nawłoci. Miód nawłociowy  nazywany jest inaczej polską manuką, ma najsilniejsze właściwości antybiotyczne. Pasieka zostanie w strefie do 10.09.

Napisz komentarz »