REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dumny tata

Opublikowano 20 sierpnia 2021, autor: bj

Janusza Dudojcia, burmistrza Lubska, rozpiera duma. Jego córka Kalina uczy pływać nawet tych z wrodzonym lękiem przed wodą. Tata jest przekonany, że sportowego bakcyla odziedziczyła właśnie po nim.

„Moja córcia Kalina uczy pływać!” – taki radosny post zamieścił na swoim profilu na Facebooku Janusz Dudojć, burmistrz Lubska, dumny tata. Dołączył do tego kadr z filmu z Kaliną i Martą, influencerką i autorką poradnika „Codziennie fit”, promującą zdrowy styl życia.

Jedyna córka J. Dudojcia jest absolwentką wrocławskiego AWF. Burmistrz ma jeszcze dwóch synów, starszego i młodszego od Kaliny.

– Moja córka jest po rehabilitacji, ale jest także instruktorem pływania. Uczy dzieci autystyczne, czyli takie, do których trzeba mieć umiejętne podejście. Dorosłych także uczy, w tym osoby niepełnosprawne. Ma oczywiście do tego uprawnienia. Pracuje w szkółce pływania, jeździ na obozy i kolonie. W tym roku była na trzech. Do tego prowadzi swoją działalność prozdrowotną i rekreacyjną związaną z wykonywanym zawodem – wylicza osiągnięcia córki J. Dudojć.

Krótko mówiąc, elegancko

J. Dudojć najpierw udostępnił film na YouTube.

– Pani z tego filmu ma 28 lat i przyznaje, że nie umie pływać, choć jest bardzo aktywna fizycznie. Boi się wody. W tym materiale „wyskoczyła” moja córka, która ją uczy, skutecznie oswaja z wodą. No to ściągnąłem ten film i najpierw puściłem na YouTube, a potem to zdjęcie na Facebooku. To wszystko ze wzruszenia. I z wielkiej dumy – podkreśla J. Dudojć.  

 Tych emocji J. Dudojć wcale nie zamierza ukrywać.

– Nieźle jej to idzie, dobrze sobie radzi. Zawsze ze mną jeździła na obozy, imprezy sportowe i myślę, że właśnie dlatego załapała takiego bakcyla. Widzę, że ją doceniają i szanują we Wrocławiu – zapewnia.

Jak się okazuje, woda to nie jedyny żywioł Kaliny.

– Czasem w grę wchodzą też narty. Jeździ z dziećmi. Krótko mówiąc, elegancko. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – kończy J. Dudojć. 

Napisz komentarz »