REKLAMA

Samorząd

Rządzi Lipinkami

Opublikowano 20 sierpnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Były kwiaty, całusy i deklaracje współpracy. Na zaprzysiężenie nowej wójt gminy Lipinki Łużyckie zjechali się koledzy z różnych zakątków powiatu i województwa.

Nowa wójt gminy Lipinki Łużyckie, Małgorzata Brzyśkiewicz (36 l.), złożyła ślubowanie i już oficjalnie pełni nowe stanowisko. W poniedziałek (14.08.), w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się specjalna sesja Rady Gminy, na którą przybyło wielu gości. Nie zabrakło przemów, przytulasów i całusów.

Wygrała

Przypomnijmy – mieszkańcy gminy Lipinki Łużyckie w niedzielę (8.08) zadecydowali, kto będzie ich nowym wójtem. W środku kadencji musieli ponownie stanąć przy wyborczych urnach, ponieważ Michał Morżak, który zarządzał gminą przez 27 lat, zmarł w maju po walce z nowotworem. W walce o fotel wójta zmierzyły się trzy osoby, a wynik ułożył się korzystnie już w pierwszej turze dla najmłodszej kandydatki, która z poparciem 724 mieszkańców, zdobywając 53,32% głosów, wygrała wybory. Dawid Nowakowski zdobył 344 głosy (25,33%), a Małgorzata Reszka – 290 głosów (21,35%).

M. Reszka, kontrkandydatka nowej wójt, pełni funkcję sekretarza gminy. Czy tak pozostanie? Póki co, po przegranych wyborach przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Zielono mi

Podczas ślubowania nowa wójt przekonywała, że długo mierzyła się z myślami, czy kandydować czy nie, zadeklarowała także, że będzie kontynuować rozpoczęte zadania.

– Przedwczesne odejście świętej pamięci wójta Michała Morżaka na kilka miesięcy wybiło gminę ze stabilnego rytmu rozwoju. Takie niestety jest życie – mówi wójt Brzyśkiewicz. – Zająć jego miejsce to zaszczyt i wyzwanie. Zaangażowaniem i energią pragnę upewnić wszystkich, że to była dobra decyzja.

M. Brzys?kiewicz do tej pory w Urzędzie Gminy w Lipinkach Łużyckich była kierownikiem referatu administracyjno-gospodarczego, ochrony s?rodowiska i promocji. Rocznie jako kierownik zarabiała 67 tys. zł (poprzedni wójt zarabiał 80 tys. zł rocznie). Nowa wójt była też radną powiatu żarskiego, z dietą 13 tys. 690 zł. Teraz z funkcji radnej musiała zrezygnować.

Na ślubowaniu pojawiła się w zielonej sukni. Ubrania w tym kolorze przypisuje się osobom, które są spokojne, dbają o konwenanse, nie lubią wchodzić w burzliwe reakcje. Zielony oznacza kogoś, kto pragnie harmonii. Zobaczymy, czy takie cechy ma nowa wójt.

Napisz komentarz »