REKLAMA

Kultura, Oświata

Zajęcia dla seniorów

Opublikowano 20 sierpnia 2021, autor: jb

Nabór na kolejny rok akademicki rozpoczął Uniwersytet Trzeciego Wieku z Iłowej.

– Ruszamy z zapisem na sekcje i do grup artystycznych. Oczywiście, zakładamy, że działalność UTW nie zostanie zatrzymana przez pandemię. Na razie wytyczne na kolejny rok akademicki mówią o tym, że podczas zajęć w salach zalecane jest zakładanie maseczek – mówi Maria Żarska, dyrektor Biblioteki Kultury, przy której działa UTW.

Seniorzy zapisywać się mogą na zajęcia plastyczne, fotograficzne, taneczne, jogę, gimnastykę, nordic walking, informatykę i język niemiecki. Zespoły teatralny „Oficjalnie bez nazwy” oraz muzyczny „Uniwand” nie działały wiosną ze względu na pandemię, ale planują wznowić zajęcia jesienią.

– Coraz więcej osób przychodzi pytać o zajęcia. Większość słuchaczy jest już zaszczepiona, więc się nie boi. Nowością w naszej ofercie będzie sekcja gry w bule. Wiemy, że są już osoby, które regularnie w nie grają, teraz będą mogli to robić w ramach naszych zajęć – mówi M. Żarska.

Na zajęcia UTW trzeba się osobiście zapisać w Bibliotece Kultury. Jeżeli żadne rozporządzenia epidemiczne tego nie zmienią, rok akademicki rozpocznie się w październiku.

Napisz komentarz »