REKLAMA

Sport

Powalczą o awans?

Opublikowano 20 sierpnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po kiepskim sezonie w klasie A Kwisa Trzebów wzmocniła się 11 zawodnikami. Jest też nowy trener – Daniel Szkarapat, wieloletni piłkarz Czarnych Żagań.

W ubiegłym sezonie Kwisa zajęła zaledwie 11 miejsce w rozgrywkach, ocierając się o spadek do klasy B. Działacze postanowili wzmocnić drużynę i powalczyć o wyższe cele niż tyko zachowanie ligowego bytu. Pomóc ma im w tym Daniel Szkarapat, piłkarska „ikona”  Czarnych Żagań.

 – Pan Daniel ma ogromne doświadczenie piłkarskie i wierzę, że pomoże naszej drużynie uzyskać dobry wynik w nadchodzącym sezonie – mówi Adam Wojtyra, prezes klubu z Trzebowa. – Z Czarnymi zdobył Puchar Polski na szczeblu okręgowym i awans do III ligi. Z Twardym Świętoszów awansował najpierw do IV ligi, rok później do III ligi. Po 11 latach powrócił do Czarnych, z którymi udało mu się awansować do IV ligi. Wierzę, że pan Daniel osiągnie podobny sukces również z Kwisą. Awans do okręgówki? Zobaczymy po pierwszych meczach. Jak nie uda się w tym sezonie, to może w kolejnym.

W osiągnięciu dobrego wyniku Szkarapatowi mają pomóc także posiłki, o jakie zadbał zarząd Kwisy. Do drużyny dołączyła praktycznie druga jedenastka: Mariusz Sługocki (Beskid Bożnów), Patryk Urbaniak, Adrian Urbaniak (obaj –  Raptus Dzikowice), Sebastian Szczęsny, Rafał Urbański, Tomasz Urbański (wszyscy – MKS Moczynianka Moczyń Żagań), Adam Rożewski (Victoria Siecieborzyce), Yevhen Drehval (Ukraina), Patryk Szczęsny (wznowił treningi), Mateusz Makowski i Mateusz Kępiński (obaj – Twardy Swietoszow).

– To dla mnie nowe wyzwanie. Wiek już swoje robi, więc teraz czas na pracę w roli trenera – mówi D. Szkarapat. – Trudno rozstać się z graniem ale prędzej czy później musiało to nastąpić. Nie ukrywam że jeszcze zagram w barwach Kwisy ale tylko pod warunkiem braków kadrowych.

Pierwszy mecz w nowym sezonie Kwisa zagra z Iskrą w Małomicach w sobotę, 21 sierpnia.

Napisz komentarz »