REKLAMA

Wasze sprawy

Zbierają dla Michałka

Opublikowano 20 sierpnia 2021, autor: jb

Festyn charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy na leczenie Michałka Kobylskiego z Żar zaplanowano nad zalewem w Małomicach w sobotę, 21 sierpnia.

Michałek ma 17 miesięcy. Choruje na neuroblastomę, czyli nowotwór złośliwy nadnerczy z przerzutami w kręgosłupie, lewym oczodole i kościach. Na razie przechodzi m.in. chemioterapię w Polsce. Po tym leczeniu rodzice chcą zabrać chłopca do USA, gdzie podawana jest specjalna szczepionka, która zapobiega nawrotowi choroby. Potrzeba na nią 1 mln zł. Do tej pory udało się uzbierać ponad 338 tys. zł.

Nad zalewem od godz. 11:00 ruszą atrakcje. W planach są m.in. kiermasze ciast i słodkości i gastronomia, kulinarne zmagania mamusiek w lepieniu pierogów, loteria fantowa, zaplatanie warkoczyków i malowanie twarzy. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, dla rodziców tor przeszkód, przyjadą motocykliści ze Szprotawy i Nowej Soli. Szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy poprowadzą strażacy z OSP Małomice oraz OSP Lubiechów. Zagrają DJ Teens i DJ Manux. Na godz. 17:00 na stadionie w Małomicach zaplanowany jest mecz piłki nożnej miejscowej MKS Iskra Małomice przeciwko Kwisie Trzebów. Wstęp kosztuje 3 zł od osoby. Dochód z meczu zostanie przekazany na leczenie chłopca.

Napisz komentarz »