REKLAMA

Zdrowie

Wirus wraca

Opublikowano 13 sierpnia 2021, autor: jb

Ze szczepieniami starają się zdążyć wszyscy. Na całym świecie widać już jednak, że jeżeli nie uda się w odpowiednim czasie uzyskać odporności stadnej, liczba zakażeń znów gwałtownie wzrośnie.

W USA dzienna liczba zakażeń sięga już 100 tysięcy osób, to najwyższe liczby od ostatnich sześciu miesięcy. Jak podała stacja CNN – „Wzrost zachorowań, głównie wśród osób nieszczepionych, jest napędzany rozprzestrzenianiem wariantu Delta koronawirusa. Ponieważ połowa populacji Stanów Zjednoczonych pozostaje nieszczepiona, zwiększyła się też liczba hospitalizacji i zgonów”. Zwracana jest tam uwaga, że liczba zakażeń zaczęła znowu rosnąć w czasie, podobnie jak u nas, gdy uczniowie mają wrócić po wakacjach do szkół.

O tym, jak groźny może być nieprzygotowany powrót do szkół, przekonano się w Izraelu. Ten kraj jako pierwszy jeszcze wiosną zaszczepił ponad 70 procent swoich obywateli. W tym tygodniu podano już nawet liczbę 5.755 nowych zakażeń dziennie, to największy wynik od lutego. Gdy w czerwcu w kraju było 19 ciężkich postaci choroby w ogóle, obecnie jest ich już ponad 400. Wariant Delta wirusa rozprzestrzenił się już na tyle, że od przyszłego tygodnia wraca się tam do obostrzeń. Wstęp do różnych miejsc, np. hoteli, muzeów czy udział w imprezach będzie dozwolony tylko dla osób zaszczepionych lub na podstawie ważnego negatywnego testu na obecność wirusa. Obowiązuje to wszystkich powyżej 3 roku życia. Limitowane będą także np. wejścia do sklepów. W kraju wszystkie osoby powyżej 60 roku życia mogą starać się o trzecią dawkę szczepionki firmy Pfizer.

Napisz komentarz »