REKLAMA

Kultura, Oświata

Dogadali się

Opublikowano 13 sierpnia 2021, autor: bj

Dodatkowa klasa wielozawodowa powstanie w Zespole Szkół Budowlanych w Żarach.

 To dlatego, że w zajęciach z przedmiotów ogólnych (poza praktycznymi) będą brali udział uczniowie Ochotniczego Hufca Pracy w Żarach. Do tej pory uczyli się ich w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Żarach oraz Lubsku.

Przypomnijmy. Wiosną kierownictwo lubuskiego OHP zdecydowało o natychmiastowym  zwolnieniu wieloletniej komendantki. W tle miały być niejasności związane z dokumentami i publicznymi pieniędzmi. Chodziło m.in. o umowę na dotację z ZDZ w ramach programów profilaktycznych z funduszu komisji alkoholowej w Żarach. Na dokumencie był podpis i pieczątka komendantki, która w ZDZ nie pracowała. Władze OHP obawiały się, iż warsztaty odbywały się tylko na papierze. OHP sprawy nie komentuje, ale na pewno podpisało porozumienie ze Starostwem Powiatowym.

– Porozumienie dotyczy tego, że nasze szkoły, czyli Zespół Szkół Budowlanych w Żarach i Zespół Szkół Technicznych w Lubsku przyjmą ich uczniów. Na razie zapadła decyzja o otwarciu klasy wielozawodowej w Budowlance, bo tylko do I klasy trafi 18 uczniów z OHP – mówi Józef Radzion, starosta. Do tego starsze roczniki, które już uczyły się w ZDZ – 11 osób do kl. II i 6 – do kl. III.

– Rekrutacja się nie skończyła. Od sierpnia w Lubsku jest nowy komendant, Roman Działa. Spróbujemy współpracować ze starostwem, żeby zapewnić naszym uczestnikom jak najwyższą jakość nauczania – wyjaśnia Łukasz Kaput, zastępca komendanta OHP w Zielonej Górze.

 

Napisz komentarz »