REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Carlos wyniuchał prochy za 6 milionów

Opublikowano 13 sierpnia 2021, autor: mk

Carlos służy w Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusz wywęszył narkotyki warte 6 mln zł. Gang, który je przemycał, działał także w naszym regionie.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej rozbili gang przemytników, którzy przemycali do Polski i przez Polskę ogromne ilości narkotyków.

Heroina w kabinie

Zaczęło się od tego, że w kwietniu na przejściu granicznym w Słubicach labrador Carlos wywęszył heroinę ukrytą w ciężarówce. Było to blisko 27 kg narkotyku wartego ponad 6 mln zł. Heroina była ukryta w kabinie kierowcy samochodu ciężarowego w schowku. Ciężarówka oficjalnie wjeżdżała do Polski z paletami. Jeszcze wcześniej, w lutym, policjanci przejęli blisko 150 kg haszyszu o wartości 8 mln zł, zatrzymano wtedy dwóch mieszkańców powiatu nyskiego na Dolnym Śląsku. Według szacunków policjantów, taka ilość narkotyków starczyłaby na przygotowanie 150 tys. działek, za które dilerzy zgarnęliby w handlu nawet 8 mln zł. Przemytnicy do przerzucania przez granicę narkotyków wykorzystywali dwie firmy transportowe. Jak wiadomo, część narkotyków zostawała w kraju, a część była dalej przemycana. Miały trafiać m.in. do Skandynawii.

– W sprawie łącznie zatrzymano już 8 osób – informuje prokurator Karol Borchólski, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej w Warszawie. – Przeszukiwania były przeprowadzone na granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego i stamtąd pochodzą podejrzani. Nie wykluczamy, że dojdzie do kolejnych zatrzymań – informuje prokurator.

Część zatrzymanych jest podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego jednej zarzuca się kierowanie nią. Policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Krajową wciąż prowadzą śledztwo.

Napisz komentarz »