REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Wracają do drogi

Opublikowano 13 sierpnia 2021, autor: bj

O remoncie drogi na tyłach centrum A10Park w Żarach mówiło się od miesięcy. Ale drogowcy zwinęli sprzęt. Okazało się, że inwestor utknął z papierami.

– Walczyliśmy z formalnościami. Nasz architekt przeoczył jakiś niewielki fragment działki. Niestety formalności się przedłużały, bo kontaktował się z urzędem pisemnie, nie korzystając z najprostszej drogi, czyli telefonu. A trzeba było uzupełnić dokumentację o brakujący fragment. Teraz w zasadzie wszystko jest gotowe – mówi Adam Kuczma z firmy Aristoinvest, właściciel centrum handlowego A10Park u zbiegu ul. Moniuszki i Lotników w Żarach.

W tej chwili firma ma już komplet dokumentów – warunki zabudowy wydane w lipcu przez Urząd Miasta w Żarach na włączenie do sieci kanalizacji deszczowej, a także uzgodnienia  z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków na przebudowę chodnika przy łączniku.

Inwestor zaplanował rozpoczęcie prac we wrześniu. To będzie pierwszy etap zaplanowanych prac przy ul. Strzelców, czyli do skrzyżowania z ul. Lotników.

– To kilkusettysięczna inwestycja tak naprawdę w miejskie ulice. Ale nie po raz pierwszy robimy coś dla Żar. Przy okazji budowy ronda na ul. Moniuszki dorzuciliśmy 200 tys. zł na etapie prac projektowych – mówi A. Kuczma.

Dzięki przebudowie, w tym miejscu pojawi się możliwość objechania tyłem centrum handlowego, co dla jego klientów będzie ułatwieniem. Poza nową nawierzchnią będzie też zatoczka postojowa i chodnik.

Tymczasem po otwarciu sklepu pod szyldem KAES nie są zaplanowane kolejne. Do wynajęcia w centrum pozostają 3 lokale o pow. ok. 60 m.

Napisz komentarz »