REKLAMA

Gospodarka, Wasze sprawy

Pierwsze Dino w gminie

Opublikowano 13 sierpnia 2021, autor: bj

Właściciel marketów Dino chce postawić sklep w Przewozie.

O market mieszkańcy upominali się od dawna, a Dino wymieniało się pismami z zarządcą drogi, który nie chciał się zgodzić na dodatkowy wjazd z ulicy.

Teraz Dino ma w ręku wydane przez Urząd Gminy warunki zabudowy, na bazie których może starać się o pozwolenie na budowę.

– Ten dokument to jest wstęp do pierwszej inwestycji tej sieci w naszej gminie – komentuje wójt Mariusz Strojny.

Chodzi o działkę przy ul. Kolejowej o pow. 0,3410 ha. Dino złożyło wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (ul. Kolejowa jest fragmentem drogi krajowej nr 27) o zaopiniowanie budowy zjazdu, przebudowy skrzyżowania z ul. Spacerową, wykonania przejścia dla pieszych z azylem i chodników, montażu balustrad. GDDKiA wniosła uwagi dotyczące szerokości pasa ruchu (3,5 m) i chodnika, pobocza, doświetlenia drogi, a także zjazdu. Ostatecznie, udało się uzgodnić warunki i zjazd bezpośrednio z drogi krajowej. Sieć musi go wykonać jeszcze przed rozpoczęciem budowy marketu.

Sklep ma być podobny do innych w regionie. Całość ma mieć 650 mkw. powierzchni, w tym sala sprzedaży – maksymalnie 400 mkw. Na parkingu znajdzie się miejsce dla 11 aut, z jednym dla niepełnosprawnych.

Napisz komentarz »