REKLAMA

Gospodarka

Będzie remont w DPS-ie

Opublikowano 13 sierpnia 2021, autor: bj

Do remontu w Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach (gm. Żary) za prawie 600 tys. zł przymierza się Starostwo Powiatowe w Żarach.

 Przetarg na docieplenia dachu i zagospodarowanie poddasza budynku DPS w Miłowicach wygrała firma ogólnobudowlana Stanisława Sitnika z Wymiarek. Otrzyma 599 tys. 400 zł.

– Inwestycja obejmuje gruntowną przebudowę poddasza. DPS cały czas pracuje. Jego podopieczne to osoby niepełnosprawne. Prace, które będą prowadzone, muszą być bardzo dobrze zabezpieczone, z użyciem tak zwanych rękawów, a także wind transportowych. Tym bardziej, że mówimy o budynku zabytkowym, którzy też ma szczególne wymagania. A to są koszty – komentuje Józef Radzion, starosta. T

Prace rozpocząć się mają we wrześniu.

W ramach inwestycji ma zostać zagospodarowany strych, gdzie znajdą się pokoje dla  mieszkanek, aneks kuchenny, łazienki, pomieszczenie gospodarcze i świetlica. Lista prac jest bardzo długa, m.in. wymienione zostaną podłogi, wyremontowana wieża, wstawione drzwi, doprowadzona woda i ogrzewanie, wymieniona instalacja elektryczna.

Napisz komentarz »