REKLAMA

Kronika policyjna

Dźgnął i uciekł

Opublikowano 13 sierpnia 2021, autor: bj

Zadał cios nożem w brzuch i uciekł. Dla niepoznaki ogolił brodę, ale i tak nie umknął policji.

Do ataku doszło w niedzielne (1.08.) przedpołudnie przy ul. Wrocławskiej w Lubsku. Do grupy ludzi siedzących na ławce przed blokiem podszedł 23-letni mężczyzna, trzymając w ręce nóż. Po krótkiej wymianie zdań 23-latek zadał nożem cios w brzuch 53-letniemu mężczyźnie. Potem uciekł.

– To było towarzystwo, które znało się raczej luźno. W grę nie wchodzą jakieś pretensje czy animozje. Chodziło o to, że starszy z mężczyzn zwrócił na coś uwagę młodszemu, a ten zareagował w ten sposób. Oczywiście sprawa jest przez nas sprawdzana – mówi Mariusz Juryca, zastępca prokuratora rejonowego w Żarach.

Na miejsce została wezwana karetka.

– Pacjent z raną brzucha o głębokości ok. 2 cm został przewieziony do SOR 105. Szpitala Wojskowego w Żarach – informuje Ryszard Smyk, szef pogotowia. Jeszcze tego samego dnia, po opatrzeniu rany został zwolniony do domu.

Nawet 5 lat odsiadki

Tymczasem napastnik próbował uniknąć odpowiedzialności. Schował nóż, wyrzucił ciuchy, w których widziany był przez swoją ofiarę i jego kolegów, a dodatkowo dla niepoznaki ogolił brodę.

Mundurowi namierzyli go w poniedziałek, 2.08. I zamknęli za kratkami. Nie wiadomo, czy podczas napaści był pijany.

– Nie możemy tego stwierdzić z uwagi na upływ czasu od zdarzenia do ujęcia – wyjaśnia M. Juryca.

Niezależnie od tego, stanął przed prokuratorem.

– Zgromadzony materiał dowodowy oraz zeznania świadków pozwoliły na przedstawienie Piotrowi J. zarzutu uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim. Decyzją sądu na nasz wniosek został aresztowany na 3 miesiące – dodaje M. Juryca.

Grozi mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz »