REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wytną 137 drzew!

Opublikowano 13 sierpnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kolejne drzewa pójdą pod topór, tym razem na trasie ze Szprotawy do Śliwnika. Powodem jest przebudowa tej drogi za 7,7 mln zł.

Przebudową drogi Szprotawa- Polkowiczki, aż do Śliwnika, zajmie się Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Jeleniej Górze. Ma pięć miesięcy na wykonanie zadania, wartego 7 mln 708 tys. zł. Powiat na ten cel otrzymał 50-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, po 250 tys. zł dorzuciły gminy Szprotawa i Małomice. Resztę, czyli czyli ponad 3,3 mln zł, wyłoży powiat, który w tym celu ratował się emisją obligacji.  

Zła informacja to taka, że pod topór pójdzie 137 drzew rosnących przy drodze ze Śliwnika do Szprotawy, głównie okazałych lip. W starostwie zapewniają, że wycinka jest konieczna, aby droga mogła spełniać kryteria bezpieczeństwa.

– Aby nowe drogi spełniały parametry, muszą zostać wycięte drzewa, które przy nich rosną. Poprawi to również bezpieczeństwo podróżujących. Korzenie drzew wybijają stary asfalt, robiąc muldy i koleiny – zaznacza sekretarz powiatu, Iwona Hryniewiecka i dodaje, że przy zmodernizowanych nawierzchniach pojawią się nowe nasadzenia.

Napisz komentarz »