REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Słup stanął na drodze

Opublikowano 13 sierpnia 2021, autor: bj

Audi A6 uderzyło w słup w Olbrachtowie. Wcześniej padał deszcz, krótko, ale intensywnie (10.08.).

– Usłyszałem tylko huk i wybiegłem na zewnątrz. Na szczęście widziałem, że ludzie wyszli z auta. Wezwałem straż pożarną – mówi Zbigniew Sałandziak, świadek wypadku.

– Kobieta prowadząca auto nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w słup – informuje Sylwia Rupieta z żarskiej  policji. Ani jej, ani pasażerce nie stało się nic poważnego.

Łuk jest na wyjeździe z Olbrachtowa w stronę Żar. Za nim jest przejście dla pieszych z widocznym z daleka garbem, kawałek dalej po lewej stronie słup energetyczny. Mieszkańcy Olbrachtowa mówią, że w tym miejscu często dochodzi do wypadków. Ostatni miał miejsce kilka tygodni temu, również z udziałem audi.

– Nikt sobie przez lata nie zadał pytania, dlaczego tu po deszczu są wypadki. Trzeba by pewnie jakiś spowalniacz zamontować, jakąś tarkę, żeby ludzie wolniej jechali. Ludzie tu wpadają z poślizg – opowiada pan Zbigniew.

Na miejscu pracowały 2 zastępy strażaków z Żar oraz policja. Kobieta kierująca autem na dolnośląskich tablicach została ukarana mandatem w wysokości 300 zł.

Napisz komentarz »