REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Mieszkańcy Żagania wybrali

Opublikowano 13 sierpnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 540 tys. zł pójdzie w Żaganiu w przyszłym roku na inwestycje i imprezy, na które zagłosowali mieszkańcy.

Najwięcej, bo 774 mieszkańców zagłosowało na budowę rodzinnej strefy aktywnego  wypoczynku, jaka powstanie na placu przy ul. Wesołej 38, przy Szkole Podstawowej nr 4 na Kolonii Laski. Koszt to 105 tys. zł.

Podobna strefa pojawi się przy Szkole Podstawowej nr 5, przy ul. Nocznickiego, za 84 tys. 500 zł. Zagłosowało za tym 260 osób.

Kolejne 260 tys. zł pochłonie budowa boiska osiedlowego przy ul. Długosza. Na tę inwestycję zagłosowało 325 żaganian.

Podpisy pod to zadanie zbierali dwaj mieszkańcy osiedla – radny miejski, Tomasz Maciejak i radny powiatowy, Radosław Kwiecień

– Nasze osiedle rozrosło się o kilka nowych ulic i kilkadziesiąt domów jednorodzinnych. Miasto zarabia na działkach budowlanych, więc powinno dać coś od siebie – mówi R. Kwiecień. – Boisko z dwoma bramkami, dwoma koszami, trybunami, piłkochwytami i oświetleniem stanie przy placu zabaw przy ul. Długosza. To trzecia inwestycja z budżetu obywatelskiego, pod którą zbierałem podpisy i która dojdzie do skutku.

Kolejne 89 tys. 450 zł pójdzie na trzy imprezy. W marcu odbędzie się festyn „Witamy wiosnę w Żaganiu” (19 tys. 840 zł), w sierpniu – festiwal muzyczny „ŻAGAŃ UNDERGROUND FEST” (53 tys. 110 zł) i także latem – impreza dla miłośników turystyki rowerowej – „Power Rower w Żaganiu” (za 16 tys. 500 zł).

Organizatorem festiwalu „ŻAGAŃ UNDERGROUND FEST” po raz piąty będzie Adrian Hekert, właściciel klubu Elektrownia.

– Dziękuję mieszkańcom za ponad 900 głosów. Widać, że idea koncertu się spodobała  – mówi Hekert. – Festiwal podzielony jest na trzy części i gatunki muzyczne. Pierwszy dzień będzie pod znakiem muzyki elektronicznej, drugi – hip-hopu i rapu, trzeci – rocka.

Natomiast tegoroczna, czwarta już edycja festiwalu, odbędzie się 19-21 sierpnia na dawnej strzelnicy przy ul. Konopnickiej.

Napisz komentarz »