REKLAMA

Sport

Protest Delty odrzucony

Opublikowano 13 sierpnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Delty Sieniawa Żarska nie zagrają w klasie okręgowej, mimo że zarówno Czarni Jelenin, jak i Granica Żarki Wielkie zrezygnowały z występów na tym szczeblu. Na nic zdał się ich protest w Lubuskim Związku Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, Delta spadła z okręgówki. Choć awans do niej wywalczyli Czarni Jelenin, to wycofali się z rozgrywek z powodów finansowych i organizacyjnych. W tej sytuacji Lubuski Związek Piłki Nożnej zaproponował udział w okręgówce drugiej drużynie w tabeli klasy A – Granicy Żarki Wielkie, ale i tak odmówiła. Padło więc na trzecią w kolejności – Moczyniankę Moczyń.

Taką decyzję oprotestowała Delta Sieniawa Żarska, która zajęła 14. miejsce w minionym sezonie okręgówki i spadła do klasy A. Jej działacze powołali się na zapis w regulaminie rozgrywek i uchwałę z dnia 6 grudnia 2019 roku PZPN, dotyczącą uzupełnienia klas rozgrywkowych. Mówi ona, że w przypadku wycofania się drużyny z ligi, jej miejsce zajmuje spadkowicz z najwyższego miejsca.

W sytuacji, kiedy wyżej sklasyfikowany od Delty (13. w tabeli) Mieszko Konotop nie był zainteresowany grą w okręgówce, klub z Sieniawy Żarskiej deklarował uzupełnienie składu drużyn w nadchodzącym sezonie.

 Pozostają przy swojej wykładni

Stanowiska Delty nie podzielił jednak LZPN.

– Pozostajemy przy swojej wykładni prawnej i interpretacji regulaminu rozgrywek – mówi Kamil Żeberski, kierownik biura LZPN-u. – Gdy pierwsza drużyna, która wywalczyła awans, zrezygnuje z ligi, mamy prawo zaproponować jej miejsce w okręgówce każdej kolejnej drużynie z klasy A. Dopiero gdyby ostatnia drużyna klasy A odmówiła, regulamin pozwoliłby na przyznanie miejsca w okręgówce najwyżej sklasyfikowanej drużynie ze strefy spadkowej.

Prezes Delty, Łukasz Pokrywiecki nie chce komentować decyzji LZPN, dopóki nie otrzyma odpowiedzi pisemnej z uzasadnieniem.

W tej sytuacji Delcie przyjdzie jednak grać w klasie A. 21 sierpnia zainauguruje rozgrywki meczem w Jasieniu, z miejscowym beniaminkiem, Stalą. W okręgówce będzie grać za to trzecia drużyna klasy A, Moczynianka Moczyń.

Napisz komentarz »