REKLAMA

Zdrowie

Szykują się na uderzenie

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: jb

W gotowości do ewentualnego uruchomienia kolejnych łóżek covidowych są szpitale na terenie województwa lubuskiego.

Obecnie na terenie naszego województwa pacjentów zakażonych koronawirusem mogą przyjmować szpitale w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i Żaganiu. Dla chorych zarezerwowano łącznie 276 łóżek.

W ostatniej dobie w szpitalach było łącznie 12 osób, dwie z nich wymagały podłączenia do respiratora. W naszym regionie łóżka covidowe ma 105. Szpital Wojskowy w Żaganiu, obecnie jest ich 20 (w szczytowym punkcie pandemii szpital miał ich 160). W tym tygodniu na oddziale w Żaganiu przebywało 4 pacjentów. Wszyscy chorzy nie byli wcześniej zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Władze województwa planują już działania na czwartą falę pandemii.

– Przy odmrażaniu oddziałów covidowych, które działały w trzeciej fali pandemii, robiliśmy to tak, by w razie czego w krótkim czasie być gotowym do ich ponownego uruchomienia. Doświadczenie w ich prowadzeniu już mamy. Utworzony Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze też początkowo miał działać do końca czerwca, ale profilaktycznie przedłużono umowę na jego działalność do końca roku – mówi Karol Zielieński, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

Ostatnie zmiany co do liczby łóżek covidowych wprowadzone były wraz z początkiem lipca.

– Obserwujemy dynamikę zakażeń tej czwartej fali u nas, w zależności od potrzeb hospitalizowania chorych, będziemy podejmować kolejne decyzje na bieżąco. Dzisiaj skupiamy się na tym, by jak najwięcej osób zachęcić do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Dla dobra nas wszystkich – dodaje.

Napisz komentarz »