REKLAMA

Sport

Zgubił buta w Tokio

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Michał Rozmys (26 l.), lekkoatleta z Lubska, miał ogromnego pecha! Na Igrzyskach Olimpijskich, w półfinale biegu na 1500 metrów, zgubił buta! Nie poddał, dobiegł do mety w skarpetce.

Michał Rozmys startował w czwartek (5.08) w półfinałowym biegu na dystansie 1.500 metrów, podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Podczas wyścigu jeden z rywali nadepnął na but Michała. Biegacz z Lubska dobiegł do mety w skarpetce.

– Oglądałem to i aż mi się łza w oku zakręciła – przyznaje Robert Ściłba, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku. – Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę. To było mniej więcej w połowie trasy. Inny biegacz nadepnął na Michała i spadł mu ze stopy but. W takiej sytuacji nie ma szans na powtórkę, to nie był faul. Ale Michał był dzielny, walczył do końca, nie zatrzymał się i za to należy mu się ogromny szacunek – komentuje R. Ściłba.

Gdy stracił buta, Michał jeszcze przez kilkaset metrów dzielnie walczył o dobrą pozycję, ale ostatecznie zaczął słabnąć i tracić dystans do rywali. Mimo to biegacz ukończył rywalizację, finiszując na ostatnim miejscu.

Michał złożył protest, który został przyjęty. Ostatecznie powalczy w finale o olimpijskie złoto! To już w sobotę, 7 sierpnia. Trzymajmy kciuki!

Napisz komentarz »