REKLAMA

Kultura, Oświata

Dni Żar nie będzie

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Dni Żar w tym roku nie będzie. Pieniądze na ich organizację zostały podzielone. Część trafi do Luny, a reszta na organizację Plenerowych Spotkań ze Sztuką.

W tym roku mieszkańcy nie wezmą udział w tradycyjnych Dniach Żar, które przed pandemią odbywały się pod koniec wakacji.

– Imprezę moglibyśmy zrobić na maksymalnie 900 osób – mówi Łukasz Matyjasek, dyrektor Żarskiego Domu Kultury. – Do tego doszłyby koszty ogrodzenia terenu i sprawdzania, czy ludzie mają certyfikaty szczepień. Nawet nie chcę myśleć, co by było, jakbym miał wybierać, kto wejdzie na koncert, a kto nie. Wszystko przez pandemię, podobnie jak w zeszłym roku, to ona nie pozwala nam na zorganizowanie dużej imprezy masowej – mówi Ł. Matyjasek

Dlatego zamiast jednej dużej imprezy, odbędzie się kilka mniejszych, a część budżetu została przekazana na remont sali widowiskowej Luna przy ul. Okrzei.

– Termomodernizacja Luny przebiega zgodnie z planem, obiekt będzie gotowy na początku września. Koszt samej termomodernizacji to 900 tys. zł, wymiana podłóg i foteli to kolejne 400 tys. zł. W zeszłym roku cały budżet z organizacji Dni Żar, czyli 250 tys. zł, został przesunięty na to zadanie. W tym roku było to 100 tys. zł, ponieważ pozostałe 150 tys. zł dołożyliśmy do organizacji Plenerowych Spotkań ze Sztuką – mówi Ł. Matyjasek  – Odbędą się koncerty np. 3 września w parku przy Jana Pawła II zagra zespół Happysad. Przyjedzie też Andrzej Grabowski, będą występy kabareciarzy – wylicza Ł. Matyjasek.

Napisz komentarz »