REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Warto było wydać ponad milion?

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: mk

Pole kamperowe na żarskiej Syrenie kosztowało 1 mln 300 zł. W tym roku pojawił się tam jeden kamper, w zeszłym gości nie było wcale.

Pole kamperowe wybudowano za 1 mln 300 tys. zł jeszcze w 2019 roku. Za tę niemałą kasę powstała droga dojazdowa, rondo, na którym kampery mogą zawracać i samo pole wyposażone we wszelkie możliwe udogodnienia, w tym łazienkę, wiatę z dostępem do wody oraz punkt poboru wody i zrzutu nieczystości. Choć inwestycja była gotowa w grudniu 2019 r., to dopiero w lipcu tego roku na polu zaparkował pierwszy kamper. W 2020 r. władze miasta podjęty decyzję, że przez pandemię pola dla turystów otwierać nie będą. Na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku, który opiekuje się polem i odpowiada za wynajem i rezerwację terminów, żadnej wzmianki na ten temat nie było. Była za to reklama, że skorzystało z niego „mnóstwo zadowolonych gości”.

Pole jest nowoczesne i jakby luksusowe, dlatego rezerwację terminu i opłatę można było wygodnie załatwić przez internet. W tym roku, żeby zrobić rezerwację, najpierw trzeba do MOSRiW zadzwonić lub napisać e-mail.

Ruszyli z kopyta

Po dwóch latach przyszła pora, żeby inwestycja zaczęła na siebie zarabiać. No i trzeba przyznać – robi to pełną parą.

– Z naszego pola skorzystał na razie jeden kamper – mówi Andrzej Markulak, dyrektor MOSRiW w Żarach. – Był też drugi kamper, ale jego właściciel nie zdecydował się wjechać na teren obiektu, tylko parkował na ulicy – mówi dyrektor.

Do dyspozycji caravaningowców przygotowanych jest 6 stanowisk postojowych z dostępem do prądu oraz 4 miejsca namiotowe. Koszt jednej doby postoju kampera na polu wynosi 60 zł, bez względu na to, ile osób w nim mieszka. Dodatkowo za 20 zł można wykupić serwis kampera, który obejmuje np. wymianę zbiornika sanitarnego.

Pierwszy kamper na Syrenie stał przez dwie doby, a więc opłata wyniosła 120 zł, a to już naprawdę imponująca kwota. Warto było wydać ponad milion.

Napisz komentarz »