REKLAMA

Zdrowie

Zasłużona emerytura

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Krzysztof Zielke przez 23 lata był ordynatorem oddziału psychiatrii w 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach. Od miesiąca cieszy się zasłużoną emeryturą.

Krzysztof Zielke w lipcu przeszedł na emeryturę.

– Ordynatorem byłem przez 23 lata, ale ze szpitalem jestem związany prawie drugie tyle, bo pracowałem przez 42 lata – mówi lek. med. Krzysztof Zielke, specjalista psychiatrii. – Pracę zacząłem zaraz po studiach na Wojskowej Akademii Medycznej, z tym że nie od razu w szpitalu, na początku w jednostkach wojskowych – opowiada K. Zielke.

Przez te lata odział i szpital przeszedł wiele zmian.

– Przeszedłem przez wiele reform służby zdrowia. Gdy zaczynałem, szpital finansowało ministerstwo, potem kasy chorych, fundusz zdrowia. Te wszystkie zmiany niosły ze sobą wyzwania, ale trzeba było im podołać i teraz jest co wspominać. Wspominać będę też modernizację oddziału, bo wielkie remonty zawsze z człowiekiem zostają – śmieje się K. Zielke i dodaje: – Sama specjalizacja przeszła też wiele zmian.

K. Zielke z medycyną i psychiatrią się nie żegna.

– Dalej pracuję i będę prowadzić pacjentów w mojej prywatnej praktyce. Co do szpitala, nie podjąłem jeszcze decyzji, czy zostanę, bo mam już swoje lata, jako 70-latek potrzebuję czasu na wszystkie te rzeczy, którym nie miałem dotąd możliwości poświęcić odpowiedniej uwagi. Myślę, że przyszedł czas na młodych. Na emeryturze jestem od miesiąca, więc jeszcze mam czas na podjęcie decyzji co do szpitala – mówi K. Zielke.

Psychiatra z emerytury korzysta intensywnie.

– Lubię spędzać czas z wnukami i pobrudzić się w ogrodzie. A najbardziej lubię usiąść sobie z książką, od 8 lat z czytnikiem. Obecnie po raz kolejny czytam „Wojnę i pokój”, to jedna z moich ulubionych książek, chociaż najbardziej lubię „Chłopów”, mogę ich czytać kilka razy w roku. Lubię też dobry kryminał, powieści szpiegowskie i wojenne. Nie nudzę się na emeryturze, jest co robić – mówi K. Zielke.

Napisz komentarz »