REKLAMA

Samorząd

Poczekają na świetlicę

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: jb

Mieszkańcy Jankowej Żagańskiej jeszcze będą musieli poczekać na remont świetlicy. Na pewno nie skorzystają z niej w tym roku.

Remont był planowany w tegorocznym budżecie, gmina dostała na niego dotację. Łącznie z wkładem własnym do wydania miała 1 mln 130 tys. 590 zł. Sprawę remontu przedłużają jednak procedury.

Urzędnicy przetarg na termomodernizację ogłosili w marcu. Zgłosiło się do niego pięć firm. Najtańszą ofertę złożyła firma LMX Daniela Marchewki z Żagania za 1 mln 43 tys. 40 zł. Wszystkie pozostałe przekraczały kwotę przeznaczoną na te prace. Urzędnicy, żeby nie narazić się na złamanie dyscypliny finansów publicznych, powinni wybrać najtańszą ofertę. Ta jednak została odrzucona ze względu na nieścisłości w wycenie. Firma odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej, która przyznała jej rację. Procedury jednak trwały dalej. Urzędnicy wezwali firmę do udokumentowania, że wcześniej wykonywała podobne prace.

– Przez to, że doświadczenie nie zostało potwierdzone, oferta została odrzucona. W związku z tym, że pozostałe oferty przewyższały kwotę, którą możemy przeznaczyć na remont, cały przetarg został unieważniony  – tłumaczy sekretarz Aldona Slipaczek-Jurek. – Ogłosiliśmy go już ponownie.

Oferty od firm otwierane będą w piątek, 6 sierpnia.

– Liczymy się z tym, że prac nie uda się wykonać w tym roku. W Urzędzie Marszałkowskim przedłużyliśmy już termin rozliczenia dotacji na 2022 rok – dodaje sekretarz.

Napisz komentarz »