REKLAMA

Kultura, Oświata

Nowa dyrektorka w Trójce

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Marta Petzel została nową dyrektorką szkoły podstawowej nr 3 w Żaganiu.

Dotychczasowa dyrektor Agnieszka Stanisławek zrezygnowała z pracy po półtora roku pracy, bo wyjeżdża z Żagania. Jeszcze w sierpniu zastąpi ją Marta Petzel (41 l.), która do tej pory kierowała szkołą w Wichowie (gm. Brzeźnica). W sumie, jako dyrektorka przepracowała w niej dwa lata, jako nauczycielka języka polskiego – dziesięć.  Wcześniej, przez pięć lat była polonistką w szkole w Dzietrzychowicach.

W konkursie M. Petzel była jedyną kandydatką.

– Zostawiam szkołę w Wichowie z bardzo dobrym wyposażeniem dydaktycznym. Obecnie trwa remont sali gimnastycznej oraz odświeżanie pomieszczeń klasowych. – mówi M. Petzel. –  Jednak największą zasługą, głównie dzięki walce rodziców uczniów, jest uratowanie szkoły przed likwidacją, jaką planowała gmina. Niestety, nie mamy wpływu na spadek liczby uczniów  i niż demograficzny w gminie. Od 1 września w pierwszej klasie będzie tylko dwoje uczniów, którzy będą się uczyć z drugoklasistami. 

Petzel podkreśla, że zostawia szkołę w Wichowie w dobrej kondycji.   – Postanowiłam wystartować w konkursie na dyrektora żagańskiej Trójki, bo uważam, że czas na nowe wyzwanie – dodaje. – To dużo większa szkoła, z ogromnym potencjałem i tradycjami. Postaram się nie zawieść jej społeczności i pokierować placówką, najlepiej jak potrafię.

Nowa dyrektorka Trójki może liczyć na pensję ok. 6 tys. zł miesięcznie. 

Wójt gminy Brzeźnica, Jerzy Adamowicz zaznacza, że czasu do inauguracji nowego roku szkolnego jest zbyt mało, aby ogłaszać konkurs na nowego dyrektora szkoły w Wichowie. – Zapewne komuś powierzymy to stanowisko, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy się, komu  – zdradza.

Napisz komentarz »