REKLAMA

Samorząd

Wyścig z czasem

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: jb

Klub Dziecięcy na 15 miejsc ma powstać w Iłowej, jeżeli urzędnikom uda się znaleźć firmę, który do końca roku wyremontuje budynek przy ul. Kolejowej.

W budynku przy ul. Kolejowej jeszcze kilka lat temu uczyły się dzieci z klas I-III podstawówki, potem na czas budowy nowego, przeniesiono do niego przedszkole.

Teraz są plany, by ruszył tam Klub Dziecięcy (przyjmuje na zajęcia dzieci do 3 lat). Jego uruchomienie przewidywane jest na koniec pierwszego lub drugi kwartał przyszłego roku.

Dla maluchów przeznaczono jedną kondygnację budynku, tzw. wysoki parter. Ogłoszono przetarg na dostosowanie pomieszczeń.

– Do tego planowana jest także nowa kotłownia, czyli tak naprawdę nowe ogrzewanie w całym budynku – mówi Aldona Slipaczek-Jurek, sekretarz gminy.

Wszystko uzależnione jest jednak od tego, czy uda się znaleźć wykonawcę tych prac. Gmina na utworzenie klubu ma przyznaną dotację w wysokości 462 tys. zł z rządowego programu „Maluch +”. Inwestycja szacowana jest na ok. 622 tys. zł.

– Dotację musimy wykorzystać do końca roku. Mamy nadzieję, że się uda. Że w ogóle będą chętni w przetargu. Jeśli nie zdążymy do końca roku, to wtedy od nowa musimy składać wniosek i ponownie starać się o dofinansowanie – tłumaczy sekretarz.

Urzędnicy przetarg już ogłosili, a w piątek, 6 sierpnia, wiadomo będzie, czy byli chętni do wykonania tych prac.

Napisz komentarz »