REKLAMA

Sport

W wychowankach siła

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Dwa sparingi mają za sobą piłkarze Zorzy Brzeźnica, beniaminka żagańsko-żarskiej klasy A.

W pierwszym sparingu w Świętoszowie, Zorza uległa miejscowemu Twardemu aż 1:8. Honorowe trafienie dla Zorzy zaliczył Krzysztof Sowiński. W kolejnym meczu podopieczni Pawła Najdka sprawdzili formę, wygrywając 4:2 z dwunastą drużyną poprzedniego sezonu A klasy (grupa II) – Zjednoczonymi Brody. Bramki dla Zorzy zdobyli Krystian Tylk (w 17. minucie), Arkadiusz Irski dwie (42., 85. min) oraz Krzysztof Sowiński (88. min). 

– Poza Sebastianem Kuklą, w zespole zostają wszyscy, którzy wywalczyli awans do klasy A, pierwszy od czasów reaktywacji klubu w latach 90. XX w. – mówi Paweł Najdek, trener Zorzy. – Mamy bardzo młody skład, złożony głównie z wychowanków. I na nich oprzemy swoją siłę rażenia. Wierzę, że tę drużynę stać na spokojne utrzymanie się w lidze, a być może nawet środek tabeli. Do drużyny wrócił Arkadiusz Irski, który będzie dużym wzmocnieniem dla nas w środku pola. Z niecierpliwością czekamy na inaugurację ligi (22 sierpnia z Łużyczanką Lipinki Łużyckie) i zakończenie remontu budynku klubowego, w którym powstają szatnie, prysznice i toalety.

W kolejnych meczach kontrolnych piłkarze Zorzy zagrają u siebie z Piastem Lubanice (7 sierpnia, godz. 15.00) oraz Fadomem Nowogród Bobrzański (15 sierpnia).

Napisz komentarz »