REKLAMA

Kultura, Oświata

Zmiany w przedszkolu

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: jb

Beata Niemiec, dyrektor Przedszkola nr 6 w Żaganiu przeszła na emeryturę. Na jej miejsce ogłoszono konkurs.

B. Niemiec w zawodzie przepracowała 40 lat. Dyrektorem „Szóstki” była dwa razy. Najpierw w latach 2002-2007, potem od 2014 roku do końca lipca br..

Przeszła na emeryturę wraz z końcem lipca. Miasto chciało powołać dyrektora na rok bez konkursu, ale się to nie udało.

– Pani Niemiec osiągnęła wiek emerytalny i postanowiła odejść na emeryturę, choć mogłaby jeszcze pracować. Burmistrz nawet z nią rozmawiał w tej sprawie. To stanowisko zaproponowaliśmy jej zastępcy (gmina może wyznaczyć pełniącego obowiązki dyrektora na rok – przyt. red.), ale jednak ta osoba nie zdecydowała się przyjąć propozycji, więc ogłosiliśmy konkurs – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta.

Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora.

– Nam by bardziej odpowiadało, żeby ktoś z tego przedszkola podjął się tej roli, bo trwa tam reorganizacja,jest zamieszanie i dobrze by było, gdyby tej roli podjął się ktoś zorientowany w sytuacji, ale oczywiście, do ogłoszonego konkursu już teraz może zgłosić się każdy – dodaje M. Krugły. Na zgłoszenia czeka do 18 sierpnia.

Będzie nowe

Przedszkole  nr 6 jest w trakcie reorganizacji. Ma trzy siedziby przy ul. Świerkowej, w Szkole Podstawowej nr 7 i przy ul. Żarskiej. Budynek przy ul. Żarskiej zostanie wyburzony i w jego miejsce wybudowany będzie nowy.

– Mamy już całkowicie opuszczony budynek przy ul. Żarskiej. Jest przygotowany do rozbiórki. Trzy oddziały z tego budynku przenieśliśmy do pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 7. Tam na zajęcia chodzić będzie 5 oddziałów przedszkolaków. Jeden oddział przenieśliśmy do budynku przedszkola przy ul. Świerkowej i tam łącznie też będzie ich 5. W takiej formie naukę dzieci rozpoczną od września -tłumaczy naczelnik.

Napisz komentarz »