REKLAMA

Sport

Beniaminek powalczy o okręgówkę

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Stal Jasień w pięknym stylu wywalczyła awans do klasy A. I nie zamierza tam długo grać. – Chcemy w tym sezonie powalczyć o awans do okręgówki. Następnie naszym celem będzie IV liga – zapowiada prezes i zarazem główny sponsor klubu, Mariusz Sierko.

Piłkarze z Jasienia przeszli przez rozgrywki jak burza. W 20 meczach doznali tylko jednej porażki. Średnio w spotkaniu strzelali po blisko 8 goli, kończąc sezon ze 154 bramkami! Prezes klubu, Mariusz Sierko ma ambitne plany odbudowy futbolu w 5-tysięcznym Jasieniu.

– W marcu rok temu, gdy obejmowałem klub, Stal była na dnie. Zostało w niej raptem pięciu seniorów i trzech trampkarzy. Dziś mamy silną pierwszą drużynę, która w świetnym stylu awansowała z klasy B do A – mówi „Regionalnej”.  – I do tego 130 dzieci, trenujących od skrzata wzwyż, w sumie w siedmiu zespołach młodzieżowych.

Sierko chce nawiązać do największych sukcesów Stali z lat 70. XX w. , która wtedy grała na trzecioligowym poziomie.

– Oczywiście, tak wysoko nie mierzymy, ale po wywalczeniu awansu do klasy A, chcemy grać w niej tylko rok  – zastrzega. – Nie zamierzamy płacić frycowego jako beniaminek. Wręcz przeciwnie, naszym celem jest awans do okręgówki. Chcemy się zatrzymać na IV lidze.

„Dream team” w Jasieniu

Stal ma ambitne plany, dlatego nie tylko zachowała trzon składu, ale i postarała się o odpowiednie wzmocnienia. W klubie na kolejny sezon zostaje najlepszy napastnik klasy B – Bartłomiej Toczaniuk (48 goli).  Napastnik Stali w lidze zanotował sześć dubletów, cztery hattricki, dwa razy rywalom wbijał po cztery gole, raz – pięć, a raz – nawet osiem (w wygranym 23:0 meczu z Zorzą Kadłubia).

W drużynie dalej będą grać: Wojciech Okińczyc, Krzysztof Wierzbicki, Tomasz Wawrzyniak, Dawid Kędziora czy Paweł Wojtysiak.

Po pół roku przerwy do kadry pierwszego zespołu wrócili: Wojciech Popielecki i Krzysztof Marczak.

Jednak największym hitem transferowym ma być ściągnięcie Marka Wolaka, najlepszego strzelca Promienia Żary (40 goli) i Pawła Karbowskiego, kapitana Unii Żary Kunice. Do tego „dream teamu” dołączy jeszcze Michał Chabiniak z Delty Sieniawa Żarska i bramkarz Dawid Szala, ostatnio grający w Sparcie Grabik.

– Docelowo chcemy wzmocnić się 6-7 zawodnikami. Rozmawiamy jeszcze z pomocnikiem Budowlanych Lubsko – dodaje prezes.

Również sparingpartnerzy zostali przygotowani na miarę aspiracji. Stal zremisowała z nie byle kim, bo Promieniem Żary 3:3 i uległa  Budowlanym Lubsko 2:4.

Piłkarze z Jasienia sezon w rozgrywkach klasy A zainaugurują meczem z Deltą Sieniawa Żarska, w sobotę, 21 sierpnia.

Napisz komentarz »