REKLAMA

Samorząd

Lipinki będą wybierać

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Mieszkańcy gminy Lipinki Łużyckie w niedzielę (8.08) zdecydują kto będzie ich nowym wójtem. Trzech kandydatów jest na ostatniej wyborczej prostej.

W najbliższą niedzielę (8.08) mieszkańcy gminy Lipinki Łużyckie zdecydują, kto zostanie ich nowym wójtem.

Orzeł czy Reszka

Małgorzata Brzyśkiewicz (36 l.) pracuje w Urzędzie Gminy Lipinki Łużyckie od 2007 roku, od 2015 – jako kierownik referatu administracyjno-gospodarczego, ochrony środowiska i promocji. Z wykształcenia jest magistrem administracji europejskiej. W kadencji 2018-2023 jest też radną powiatową. Dla nikogo w gminie nie było tajemnicą, że to ś.p. Michał Morżak chciał, by sprawdziła się w powiecie, by potem łatwiej było współpracować z powiatem jako wójtowi. Kandydatka cieszy się też poparciem Stanisława Tomczyszyna, wicemarszałka województwa lubuskiego.

– Dlaczego Gosia? – pyta Stanisław Tomczyszyn, wicemarszałek województwa Lubuskiego – Bo jest z Lipinek i doskonale zna problemy mieszkańców. Jest urodzonym samorządowcem, radna powiatu i wieloletnia działaczka Lokalnej Grupy Działania. Gosia to po prostu dobry człowiek, dlatego ma moje wsparcie – komentuje polityk

Małgorzaty Brzyśkiewicz jest specjalistką od pozyskiwania funduszy.

– Z racji zajmowanego od ponad 14 lat stanowiska byłam w grupie osób najbardziej zaangażowanych w planowanie inwestycji i odpowiadałam za pozyskiwanie środków na ich realizację. Dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść osób, które mi ufają, a pozostałych do siebie przekonać. Musimy przygotować gminę na nową pulę środków unijnych i rządowych. Dlatego zamierzam przeanalizować budżet pod kątem wygospodarowania funduszy na wkład własny niezbędny do starania się o te środki. Jeżeli chodzi o sprawy kadrowe, to na starcie nie przewiduję żadnych zmian. Będę z pewnością kładła nacisk na profesjonalizm, tak w kwestii bieżących spraw mieszkańców, jak i szeroko pojętego rozwoju gminy – mówi M. Brzyśkiewicz.

Kandydatka od urodzenia mieszka w Lipinkach Łużyckich.

– Ważna jest dla mnie cała gmina. Lipinki Łużyckie to jej serce, ale pozostałe miejscowości są równie ważne, przez lata poznałam ich problemy i postaram się pomóc je rozwiązać. Gmina powoli staje się sypialnią Żar, chciałbym by wszystkim tu się dobrze żyło. Dlatego będę stawiać na rozwój w kierunku wygodnego życia naszych mieszkańców. Odpowiednia liczba miejsc w przedszkolach, wygodna komunikacja i miejsca do spędzania wolnego czasu. Jednym z projektów długofalowych jest też gazyfikacja gminy, ale to proces, który będzie rozłożony na lata.  Moja aktualna sytuacja rodzinna i osobista pozwala mi w pełni zaangażować się w pracę, gdyż jestem stanu wolnego – przyznaje M. Brzyśkieiwcz. I dodaje: – Nie jestem typem leniwca, lubię kontakt z ludźmi. Spędzam wolny czas aktywnie, lubię jazdę na rowerze, górskie wyprawy, pobyty nad morzem, jeziorem. Zimą relaksuję się na stokach narciarskich, a wieczorami czytam książki lub wypoczywam na basenie. Zwiedzam, lubię odkrywać nowe atrakcyjne miejsca na spacerach i wycieczkach ze znajomymi i rodziną – opowiada o sobie.

Powalczą

Drugą kandydatką na fotel wójta Lipinek Łużyckich jest Małgorzata Reszka (39 l.), która  jest sekretarzem gminy od 2015 roku. Równolegle pełniła także funkcję zastępcy wójta Michała Morżaka. M. Reszka prywatnie jest matką dwójki synów. Rodzina kończy budować dom w Suchlebie, kandydatka z wykształcenia jest prawnikiem, skończyła też studia podyplomowe.

Wójtem chce być też mieszkający w Sieniawie Żarskiej wraz z żoną i synami Dawid Nowakowski (38 l.), który kandydował już w wyborach samorządowych w gminie Lipinki Łużyckie, to on podczas ostatnich wyborów samorządowych zmierzył się z Michałem Morżakiem. D. Nowakowski jest obecnie  zastępcą komendanta Hufca Pracy w Żarach, wcześniej pracował w Powiatowym Urzędzie Pracy. Z wykształcenia jest pedagogiem.

Będzie II tura?

Jeżeli żaden z kandydatów nie zdobędzie przeważającej większości głosów mieszkańców gminy Lipinki Łużyckie, to po dwóch tygodniach czekać będzie druga tura, w której zmierzą się ze sobą dwaj kandydaci z największą liczbą głosów.

Napisz komentarz »