REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Michałkowi trzeba pomóc

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Malutki Michał Kobylski z Żar walczy z groźną chorobą. Poruszył serca wielu osób. W sobotę, 31.07., w Niepublicznym Przedszkolu Chatka Puchatka, do którego chodzi siostra chłopczyka, zorganizowano dla niego rajd rowerowy.

Michałek cierpi na neuroblastomę, nowotwór złośliwy nadnerczy z przerzutami w kręgosłupie, lewym oczodole i kościach. W lutym przyjął pierwszą dawkę chemioterapii, w tym samym miesiącu miał też swoje pierwsze urodziny.

W sobotę (31.07) w Niepublicznym Przedszkolu Chatka Puchatka, do którego chodzi siostra chłopczyka, zorganizowano dla niego rajd rowerowy.

– Starsza siostra Michałka, Pola, jest naszą podopieczną – mówi Monika Dominiak- Bondarenko, organizatorka rajdu, właścicielka przedszkola. – Postanowiliśmy pomóc, bo to cudowna rodzina i wszyscy w naszym przedszkolu jesteśmy bardzo zżyci. Wcześniej organizowaliśmy dla Michałka kiermasz i to na pewno nie nasza ostatnia akcja. Bardzo się cieszę, że frekwencja na rajdzie dopisała i wierzę, że wspólnie uda nam się pomóc – mówi M. Dominiak-Bondarenko.

Uczestnicy rajdu wyjechali spod przedszkola i pojechali do oddalonej o 6 km Górki, w której czekał na nich Michaś z rodzicami. W organizacji rajdu pomogło żarskie koło PTTK.

– Zawsze powtarzam, że warto pomagać – mówi Elżbieta Łobacz-Bącal z żarskiego PTTK. – Tym bardziej, jak się widzi maleńkie dziecko, które jest schorowane i do tego jest nasze, żarskie. Impreza się udała. Frekwencja dopisała. Słowa uznania należą się też sołtysowi Górki, bo użyczył nam tego wspaniałego miejsca, z którego na pewno będziemy korzystać. Jeżeli będzie okazja, to na pewno jeszcze zorganizujemy podobne wydarzenia – dodaje E. Łobacz-Bącal.

Pełne puszki

Podczas rajdu udało się zebrać 1 tys. 632 zł i 15 euro. Każdy uczestnik wrzucił pieniądze do puszki już na starcie. Wpisowe wynosiło 35 zł, ale i podczas pikniku w Górce nie brakowało datków. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Michałka. Po zakończonym leczeniu w Polsce, rodzice chcą zabrać chłopczyka do USA, gdzie możliwe jest przyjęcie nowoczesnej szczepionki chroniącej przed ponownym zachorowaniem, jej koszt to 250 tys. dolarów, czyli ponad 1 mln zł.

– Sami nie jesteśmy w stanie sami uzbierać takiej ogromnej kwoty, dlatego musieliśmy poprosić o pomoc. Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni za to, co dla nas i naszego dziecka robicie. Bardzo dziękujemy. To po prostu wzruszające wiedzieć, że ma się wokół siebie tak wielu ludzi o wielkich sercach – mówią zgodnie Olga i Ryszard Kobylscy, rodzice Michałka.

Wpłaty na rzecz Michałka Kobylskiego można dokonywać na stronie: www.siepomaga.pl/walka-michasia

Rodzinie udało się już zebrać 253 tys. zł

Napisz komentarz »