REKLAMA

Sport

Ma papiery na rzucanie

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kolejny wychowanek Uczniaka Szprotawa Mistrzem Polski! Wojciech Lewkowicz w pięknym stylu wywalczył złoty medal w rzucie dyskiem.

Wojciech Lewkowicz, nazywany „olbrzymem z Dzikowic”, idzie w ślady swoich kolegów i najbardziej utytułowanych wychowanków szprotawskiego klubu – Oskara Stachnika czy Wojciecha Praczyka. W Mistrzostwach Polski we Włocławku (30 lipca) we wspaniałym stylu zdobył złoty medal, posyłając dysk na odległość 60.56.

– W tych najważniejszych w tym roku zawodach w kraju, Wojtek doskonale poradził sobie z dużym stresem. Dzień wcześniej bardzo spokojnie przeszedł eliminacje i w pierwszej próbie finał rozpoczął od wyniku 53.14. Kolejne rzuty były dość dynamiczne, ale w ich zaliczeniu przeszkadzała siatka ochronna – mówi Zygmunt Szwarc,trener Uczniaka. – Na szczęście, przeciwnicy wręcz ułatwiali mu zadanie, rzucając dużo gorzej. Jakby chcieli zadowolić się srebrem i brązem. W ostatniej kolejce Wojtek, wiedząc, że już wygrał, posłał dysk na kosmiczną odległość 60.56 m. Cóż tu komentować? Chłopak ma „papiery na rzucanie”, więc będzie jeszcze o nim głośno nie tylko w Polsce.

Dzień wcześniej, w tych samych zawodach, Wojtek dobrze zaprezentował się w pchnięciu kulą, zajmując piąte miejsce. Po tym konkursie dostał powołanie na mecz lekkoatletyczny do Brna, w którym reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowacją, Czechami i Węgrami. To będzie pierwszy międzynarodowy start wychowanka Uczniaka.

Napisz komentarz »