REKLAMA

Sport

Ukraiński zaciąg Unii

Opublikowano 06 sierpnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po odejściu Denisa Matuszewskiego (57 goli w sezonie) piłkarze Unii Żary Kunice sięgnęli po zawodników ze Wschodu.

W minionym sezonie Pavlo Volk był jednym z mocniejszych punktów drużyny z Kunic, więc działacze sięgają po dwóch kolejnych zawodników z Ukrainy. Będzie też piłkarz z Rosji.

– Cała trójka powinna być dla nas sporym wzmocnieniem. To zawodnicy na skrzydło i środek pola. Na razie mają status piłkarzy testowanych, więc nie chcę zdradzać ich personaliów – mówi Jarosław Gad, grający trener Unii. – W drużynie jest jeszcze dwóch nowych zawodników na testach.

Trener miał ich okazję oglądać w niedzielnym sparingu (1 sierpnia) w Iłowej, z miejscowym Piastem. Unia zremisowała 3:3 a dwa gole zdobyli testowani zawodnicy. Trzeciego strzelił Pavlo Volk.

– To był nasz pierwszy sparing po moim powrocie z urlopu. Mimo absencji kilku zawodników i testowania różnych ustawień, wypadł całkiem fajnie. Mogę być zadowolony zarówno z gry, jak i wyniku – mówi J. Gad. – Unia przegrywała już 1:2, ale zdołała wyrównać, popisując się kilkoma ładnymi akcjami pod bramką Piasta. Skład uzupełnią najbardziej utalentowani młodzieżowcy. Mamy takich trzech 16-latków, którzy mają szansę błysnąć w okręgówce.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w Unii ma grać Przemysław Macierzyński. 22-latek ma już spore doświadczenie. Wychowanek Relaksu Grabice grał w drużynach młodzieżowych SMS-u Łódź i Lechii Gdańsk, a następnie seniorskiej Lechii, Miedzi II Legnica, Warty Gorzów Wlkp., a ostatnio – w Carinie Gubin. Czy zastąpi Denisa Matuszewskiego, który będzie grał w III lidze, w drużynie z Gubina? W sprawie jego transferu oba kluby miały zamknąć formalności jeszcze w tym tygodniu.

Z Unii odeszli ponadto: Mariusz Kościesza, Rafał Ciesielski i Krystian Goc. W planie Unia ma jeszcze dwa sparingi – z ŁKS-em Łęknica i Stalą Jasień. Rozgrywki klasy okręgowej zainauguruje 14 sierpnia, meczem u siebie z Odrą Bytom Odrzański.

– W nowym sezonie walczymy o pierwszą ósemkę i o zwycięstwo w każdym meczu  – zapowiada trener Gad.

Napisz komentarz »