REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Burmistrzu, walcz!

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: mk

Sebastian Kulesza, wiceburmistrz Żagania, zmaga się z rakiem.

Sebastian Kulesza (45 l.), wiceburmistrz Żagania, poinformował niedawno na swoim Facebooku, że zmaga się z rakiem. Wrzucił do sieci zdjęcie, na którym podpięty jest do kroplówki z lekami.

– Jestem w połowie cyklu chemioterapii – zdradza burmistrz S. Kulesza w telefonicznej rozmowie z gazetą „Regionalną”. – To wszystko jest dla mnie bardzo ciężkie – nie ukrywa.

Na Facebooku bliżsi i dalsi znajomi burmistrza zachęcają go i motywują do walki z chorobą. Na pytanie, jak to się zaczęło, burmistrz przyznaje, że jest mu na razie trudno o tym mówić.

– Przyjdzie moment, że opowiem, jak się dowiedziałem, że mam raka. Na razie to wszystko jest dla mnie za ciężkie i nie mogę o tym opowiadać – zastrzega S. Kulesza.

Burmistrz na swoim Facebooku napisał też kilka słów do mieszkańców Żagania.

– Bardzo chciałem przeprosić tych wszystkich, którzy w dobrej wierze próbowali się ze mną skontaktować jako znajomym lub zastępcą burmistrza w sprawach dla nich ważnych. Również tych, którym się udało, ale efekty tego były słabe. Słabe jak moje samopoczucie w trakcie chemioterapii. Niestety muszę dojść do siebie i służba, którą pełnię dla Was, mieszkańców Żagania i okolicy, zeszła nieco na plan drugi. Proszę o wyrozumiałość, nie współczucie. I obiecuje, że postaram się jak najszybciej wrócić ze zdwojoną siłą do pracy. Ona też będzie częścią mojego leczenia, ale mogę potrzebować jeszcze chwili – napisał burmistrz.

Za powrót do zdrowia burmistrza wszyscy trzymamy kciuki!

Napisz komentarz »