REKLAMA

Wasze sprawy

Syf na Zamkowej

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: nk

Urokliwe miejsce w centrum Żar urzędnicy zamienili w wysypisko śmieci. Okoliczni mieszkańcy mają już tego dość.

– To wstyd. Kolonie, wycieczki, turyści przychodzą tutaj robić sobie zdjęcia, a obok urzędnicy zrobili śmietnisko – denerwuje się Teresa Kolarz, mieszkanka jednego z okolicznych budynków.

O zalegających śmieciach w centrum Żar informowaliśmy już kilkukrotnie, ale urzędnicy nie potrafią lub nie chcą znaleźć rozwiązania tego problemu.

– Naszej wspólnocie kazali wybudować wiatę, ale co z tego, że wydaliśmy na to 20 tys. zł, jak obok niej urzędnicy ustawili śmietniki dla innych wspólnot. Teraz wszyscy myślą, że to ogólnodostępny śmietnik i podrzucają tu odpady – dodaje T. Kolarz i przysyła do „Regionalnej” zdjęcia, na których widać sterty zalegających śmieci.

Mieszkańcy mają również dowody, że po mostku, który nie jest przystosowany do przejazdu samochodów ciężarowych, w najlepsze kursują śmieciarki Pekomu.

komentarz »
  1. Maja 9 sierpnia 2021 15:16 - Odpowiedź

    Miasto potrzebuje gospodarza. Urzędników i Prezesów mamy za dużo. Trzymam kciuki za mieszkańców. Wstyd dla urzędników, to przecież niedaleko urzędu. Spółka miejska chyba jeszcze się nie obudziła ze snu zimowego.

Napisz komentarz »