REKLAMA

Samorząd

Kampania na ostatniej prostej

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Już za tydzień, 8 sierpnia, mieszkańcy gminy Lipinki Łużyckie zdecydują, kto będzie ich nowym wójtem. O miejsce po zmarłym Michale Morżaku, który rządził przez 27 lat, walczy trzech kandydatów.

Małgorzata Reszka, sekretarz gminy i pełniąca funkcję wójta oraz Małgorzata Brzyśkiewicz, kierownik referatu administracyjno-gospodarczego, ochrony środowiska i promocji pracują w jednym budynku. Obie chcą rządzić gminą.

M. Reszce opozycja zarzuca, że chwali się inwestycjami, które były zasługą M. Morżaka.

– Nie przypisuję sobie zasług pana wójta – zarzeka się M. Reszka. – Nie pracuję w urzędzie od wczoraj i to również była moja praca, jak i innych pracowników. Dziwię się, że jest to mi zarzucane. Taka jest polityka, ale nie chcę się dać sprowokować. Oczywiście, że w kampanii są emocje – przyznaje. I zapewnia: – Odwiedzam wszystkie miejscowości i spotykam się z pozytywnym odzewem mieszkańców. To mieszkańcy wybiorą tego, kto będzie bliższy ich sercom. Mamy demokrację – komentuje M. Reszka

Kampania wyborcza jest właśnie w kulminacyjnym momencie, więc nie brakuje plotek o sporach i animozjach między kandydatami.

– Słyszałem, że w urzędzie dochodzi do konfliktów, ale ja nie biorę udziału w tych rozgrywkach. Przedstawiłem swoją kandydaturę i program wyborczy, teraz mieszkańcy zdecydują – komentuje Dawid Nowakowski, trzeci kandydat na wójta.

– Spotykam się z mieszkańcami, którzy są pozytywnie do mnie nastawieni, życzą powodzenia i mocno mnie wspierają – zapewnia M. Brzyśkiewicz. – Jeżeli chodzi o kampanię kontrkandydatów, to nie chciałabym jej oceniać, zrobią to wyborcy – dodaje.

Mieszkańcy gminy Lipinki Łużyckie w niedzielę, 8.08., zdecydują, który z kandydatów będzie rządzić gminą przez następne 2,5 roku.

Napisz komentarz »