REKLAMA

Kultura, Oświata

Rajd dla Michałka

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: mk

Michałek Kobylski ma zaledwie 1,5 roku, walczy z okrutnym przeciwnikiem. Zmaga się z nowotworem złośliwym nadnerczy.

Michaś Kobylski z Żar w lutym skończył rok. Jeszcze tego samego miesiąca przyjął swoją pierwszą dawkę chemioterapii. Chłopczyk ma neuroblastomę, nowotwór złośliwy nadnerczy z przerzutami już m.in. w kręgosłupie, lewym oczodole i kościach. Jego guz, ten za lewą nerką, ma teraz 2 na 2,5 cm wielkości.

W sobotę, 31.07., od godz. 10 odbędzie się rajd rowerowy dla chłopczyka. Trasa prowadzi do Górki, to 6 km od przedszkola Chatka Puchatka, z którego wyruszy rajd. Na wstępie uczestnicy wrzucą do puszki po 35 zł. Pieniądze będą przeznaczone na szczepionkę dla chłopczyka.

– Po leczeniu w Polsce bardzo chcemy polecieć za ocean, tam jest nowoczesna szczepionka, chroniąca dzieci przed nawrotem choroby. Ale jej koszt to 250 tys. dolarów, czyli niemal milion złotych, nie jesteśmy w stanie sami uzbierać takiej ogromnej kwoty, dlatego prosimy o pomoc. Michałek jest silny, walczy jak może, choć skutki chemioterapii są straszne. Ciężko jest patrzeć na cierpienie własnego dziecka – mówi Olga Kobylska, mama chłopca

– Zapraszamy mieszkańców Żar i okolicznych wiosek – mówi Monika Dominiak- Bondarenko, organizatorka rajdu. – W Górce rajd zakończmy ogniskiem. Prosimy, aby każdy miał na sobie białą koszulkę. Wszyscy którzy dojadą do mety, otrzymają medal. Na mecie będzie czekał na nas Michałek, dlatego bardzo proszę o przyłączenie się do akcji i zrobienie mu niespodzianki.

Napisz komentarz »