REKLAMA

Komunikacja

Łatali obwodnicę

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: bj

Sznur stojących aut na żarskiej obwodnicy. Wystarczyły drobne prace przy łataniu dziur i poprawianiu oznakowania, żeby każdego dnia tworzyły się tam korki.

Korki, przestoje i nerwy. To w tym tygodniu towarzyszyło kierowcom na miejskiej obwodnicy Żar. W środowe (28.07.) wczesne popołudnie ekipa i znaki o zwężeniu drogi pojawiły się na wysokości strefy przemysłowej. Uciążliwości były szczególnie dotkliwe na i tak zazwyczaj problematycznym odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Piastowską a rondem przy ul. Zielonogórskiej. Efekt był łatwy do przewidzenia – stojący sznur aut i wyjeżdżające ostrożnie samochody z podporządkowanej ul. Piastowskiej, których kierowcy mieli mocno utrudnioną widoczność. 

– Prace na obwodnicy Żar to remont cząstkowy nawierzchni prowadzony w ramach bieżącego utrzymania. Na ten moment nie mamy kolejnych informacji o nowych uszkodzeniach nawierzchni, które trzeba będzie usunąć, choć zapewne taka konieczność jeszcze się pojawi – wyjaśnia Anna Jakubowska, rzeczniczka zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi.

Napisz komentarz »