REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Tor wyścigowy

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy ul. Bolesławieckiej w Żaganiu proszą o montaż progów zwalniających. – Kierowcy urządzili sobie z naszej ulicy tor wyścigowy. Szczególnie teraz, w lecie, gdy jeżdżą na Gryżyce – żalą się „Regionalnej”.

Grzegorz Ambroziak przyznaje, że niektórzy jeżdżą po ich ulicy z prędkością 100 km/h, za nic mając przepisy drogowe i ograniczenie do 40 km/h. 

– Rajdy naszą długą ulicą zaczynają się już od samego rana, od godz. 6.00. Zarówno autami, jak i quadami czy motorami  – mówi. – Tylko czekać, aż dojdzie do tragedii! Zgłaszaliśmy sprawę Urzędowi Miasta, ale bez echa.

– Kierowcy urządzili sobie z naszej ulicy tor wyścigowy. Szczególnie teraz, w lecie, gdy jeżdżą na Gryżyce – dodaje Zbigniew Bernat. – Prosimy o montaż progów zwalniających, tak jak to jest na sąsiedniej ul. Śląskiej.

Bolesławiecka jest drogą powiatową, więc w tej sprawie interweniujemy u starosty Henryka Janowicza. Pytamy, co zrobi, aby pomóc mieszkańcom i poprawić bezpieczeństwo na ruchliwej  drodze.  

– Odchodzimy od montażu progów zwalniających, bo na 100 mieszkańców, średnio 70 z nich później narzeka, że są powodem hałasu, że auta dostawcze mają problem z przejazdem, itd.  Tak było w Dzietrzychowicach, tak było na Sobieskiego w Szprotawie – wylicza starosta. – Skończyło się na demontażu progów.  Za to wystosuję do komendanta policji pismo z prośbą o większą ilość patroli na Bolesławieckiej, a także kontrole pomiaru prędkości na tej ulicy – obiecuje starosta.

Napisz komentarz »