REKLAMA

Zdrowie

Zbadają dzieci

Opublikowano 10 maja 2013, autor: Piotr Piotrowski

Dziewięciu specjalistów za darmo przebada dzieci, które przyjdą z rodzicami na tegoroczny Powiatowy Piknik Zdrowia w Żaganiu oraz Szprotawie.

Powiatowy Piknik Zdrowia dla Dzieci w Żaganiu zaplanowano w sobotę, 11 maja, w godz. 12.00-15.00, na terenie byłego szpitala im. św. Doroty przy ul. Żelaznej, a także w Szprotawie, tydzień później, 18 maja, również w tych samych godzinach, w okolicy Szprotawskiego Domu Kultury przy ul. Mickiewicza.

Dzieci przebadają: ortopeda i specjalista od wad postawy, specjalista od otyłości, alergolog,  urolog, chirurg i neurolog dziecięcy, psycholog, neurologopeda, fizjoterapeuta, tyflopedagog, a także okulista. Będą też pogadanki na temat zdrowego stylu życia i odżywiania.

Starostwo Powiatowe w Żaganiu przygotowało, wspólnie z policją, strażą pożarną, Sanepidem i PCPR-em, konkursy i quizy. Ponadto będzie mnóstwo innych atrakcji: zabawy w glinie, występy artystyczne, kucyki, małe zoo, malowanie buziek, pokaz sprzętu ratowniczego, nauka udzielania pierwszej pomocy, trampolina i zamek z kulkami, ścieżka zdrowia dla mamy i taty, pokaz zdrowej żywności oraz pokaz dziecięcego judo.

Napisz komentarz »