REKLAMA

Komunikacja

Najgorsza droga we wsi

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Janowca (gm. Małomice) czekają na modernizację drogi i oświetlenie. I tak już od 15 lat.

Mieszkańcy, których domy stoją przy jednej z dróg gminnych, podkreślają, że od lat wydeptują ścieżki do Urzędu Miasta i pani burmistrz.

– Jak deszcz popada, to jest tu jedno wielkie bagno i kałuże. W lecie z kolei – kurz. Do tego dziury i koleiny. Przydałaby się też jedna lampa, bo w ciemnościach można sobie skręcić nogę  – mówi Iwona Peters.

– Tyle lat już tutaj mieszkamy i gmina palcem nie kiwnęła, aby poprawić nam komfort życia. A podatki płacimy tak samo, jak inni mieszkańcy – dodaje Mirosława Kowalczuk. – Nasze prośby pozostają bez echa. Co rusz składamy wnioski do urzędu. Burmistrz co roku obiecuje i co roku kończy się na obietnicach. Niestety, mamy pecha, bo w naszym rejonie wsi nie mieszka ani sołtys, ani nikt z rady sołeckiej. Nie mamy takiego przebicia, jak inni.

W sprawie Janowca, interweniujemy w Urzędzie Miasta. Burmistrz Małgorzata Sendecka zapewnia, że jest szansa na modernizację drogi.

– Ta droga została ujęta w inwestycjach, które chcemy zrealizować z rządowych pieniędzy, w ramach „Nowego Ładu”. Oprócz remontu, przewidziane są trzy lampy – mówi. – Jeśli nie dostaniemy dofinansowania, zrealizujemy to z własnych funduszy.

Napisz komentarz »