REKLAMA

Sport

Unia bez Denisa?

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Unii Żary Kunice rozpoczęli przygotowani do nowego sezonu. W planach jest pięć sparingów.

Podopieczni Jarosława Gada zagrają z Odrą Nietków, Piastem Iłowa, ŁKS-em Łęknica, Stalą Jasień i SV Dobern z niemieckiej ligi regionalnej. 

– Testujemy kilku zawodników. Póki co, nie chcę zdradzać ich nazwisk, bo nie wiadomo, czy zostaną u nas. Kilku też odejdzie, więc te transfery idą w dwóch kierunkach – mówi J. Gad.

Bez wątpienia, największą stratą będzie odejdzie Denisa Matuszewskiego, który w minionym sezonie strzelił dla Unii aż 50 goli. Najlepszy napastnik żaran był testowany w pierwszoligowym Górniku Polkowice, ale ostatecznie może znaleźć się w Carinie Gubin, która w zakończonym sezonie awansowała do III ligi. O ile oba kluby się dogadają.

– Ja myślę, że przeskok o dwa szczeble jest lepszy niż o cztery. Denis będzie miał okazję wykazać się na trzecioligowym froncie i jeśli tam pokaże się z dobrej strony, wtedy druga czy pierwsza liga będą stały przed nim otworem – dodaje szkoleniowiec Unii. – Mocno mu z kolegami z drużyny kibicuję i trzymam kciuki.

W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, Unia zagra kontrolny mecz w Iłowej z miejscowym Piastem. Początek spotkania na stadionie przy ul. Piaskowej – godz. 17.00.

Napisz komentarz »