REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Babcia młoda duchem i ciałem

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Kinga Drewicz (42 l.), wiceprzewodnicząca Rady Miasta w Żaganiu, została babcią.

Kinga Drewicz (42 l.), żagańska radna miejska, doczekała się swojego pierwszego wnuczka. Dominik urodził się w Anglii 18 lipca, dokładnie dzień po urodzinach swojej babci.

– To najlepszy prezent urodzinowy, jaki w życiu dostałam. Jestem bardzo szczęśliwa, że zostałam babcią – mówi pani Kinga. – Jeszcze bąbla nie widziałam. Urodził się w Anglii, miałam tam lecieć, ale niestety ze względu na pandemię, pomimo tego, że jestem zaszczepiona, na razie nie mogę. I jest mi z tego powodu bardzo przykro, bo to pierwszy wnuk – mówi świeżo upieczona babcia

Dominik urodził się w niedzielę, 18.07., jego rodzice to córka radnej Milena Drewicz (23 l.) i Adam Gill. Poznali się w Anglii. Tata chłopczyka pochodzi z Zamościa, ale bardzo lubi odwiedzać Żagań.

– Dominik ważył 3.650 gram. Nie wiem, ile miał centymetrów, bo jak się okazało, w Anglii noworodków się nie mierzy. Imię dla wnuczka wybrała córka i przyszły zięć. Ja mam na drugie Dominika, więc może to ich zainspirowało, ale pewności nie mam. Już nie mogę się doczekać, kiedy ich zobaczę – mówi K. Drewicz.

Biega nocą po górach

K. Drewicz nie jest typową babcią. Radna nie tylko angażuje się w życie społeczne, znana jest także z tego, że jest zagorzałą biegaczką, którą można spotkać na wielu zawodach w naszym regionie i nie tylko. W swoje urodziny, radna pobiegła w biegu długodystansowym, ultramaratonie KBL, podczas festiwalu biegów górskich w Marciszowie niedaleko Kamiennej Góry na Dolnym Śląsku.

– Moja przygoda z biegiem KBL na 110 kilometrów zakończyła się na 73 kilometrze. Mimo wszystko bardzo się cieszę, że dotarłam do tego etapu. To było wyzwanie, które zapamiętam na długo – opowiada młoda babcia. – Nocne bieganie po górach zaliczone, wspinaczka zaliczona, spanie na trawie zaliczone. Warto było spróbować – zapewnia.

Napisz komentarz »