REKLAMA

Sport

Za wysokie progi?

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Czarni Jelenin zrezygnowali z gry w klasie okręgowej. Zadecydowało kilka czynników.

Jeszcze miesiąc temu, po ostatnim gwizdku w minionym sezonie ,piłkarze polewali się szampanami, skacząc do góry i radując się z awansu do okręgówki. Wywalczyli go w pięknym stylu, o 1 punkt wyprzedzając najgroźniejszych rywali – Granicę Żarki Wielkie i Moczyniankę Moczyń. Awans miał być pięknym prezentem dla kibiców na 70-lece klubu, które Czarni obchodzą w tym roku.

– Próbowaliśmy zmontować silniejszy skład na okręgówkę, ale na rynku nie ma zbyt wielu graczy, którzy podjęliby rękawice. Brakuje młodzieży, a doświadczeni zawodnicy żądali wynagrodzeń, na które nas nie stać – mówi Krzysztof Nieradka, prezes LZS Czarni. – Z drugiej strony, trzech naszych podstawowych zawodników nie chciało grać w klasie okręgowej ze względu na wiek. Trwa długo wyczekiwany montaż nawodnienia boiska. W tej sytuacji musieliśmy podjąć trudną, ale odpowiedzialną decyzję. Zrobiliśmy to po to, aby nie ucierpiała struktura klubu, a zawodnicy, którzy występują na poziomie amatorskich rozgrywek, zostali z nami. Każdy z nas ma swoje życie prywatne, rodzinę, pracę, a piłkę nożną traktujemy jako rozrywkę. Nie chcielibyśmy rezygnować z wychowanków, dając szansę innym przez ambicje gry na innym szczeblu. Z drugiej strony, brak wyników psuje atmosferę. Gdybyśmy nie dokonali wzmocnień, wysokie porażki mogłyby się odbić na morale drużyny. A tego nie chcielibyśmy, ze względu na świetną atmosferę wokół klubu i jego 70-lecie. Zmierzyliśmy siły na zamiary i podeszliśmy do tego racjonalnie. Mamy świetny zespół i chcielibyśmy dalej osiągać jak najlepsze wyniki – deklaruje.

W tej sytuacji Czarni zostają w klasie A, w praktycznie niezmienionym składzie. Z drużyny, póki co, ubył tylko Adrian Drozd.

Napisz komentarz »