REKLAMA

Sport

Kocha walczyć

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Aż trzy mistrzostwa Polski wywalczyła Oliwia Głodek ze Szprotawy w sportach walki.

Ostatni miesiąc był dla wychowanki Tomasza Makowskiego najlepszym w dwuletniej karierze. Oliwia Głodek, uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w podszprotawskim Henrykowie, ma za sobą bardzo pracowite tygodnie. Najpierw zdobyła tytuł mistrzyni Polski w Kickboxingu, w formule Low Kick, w zawodach w Legnicy. Swoje walki wygrała przez nokaut, pokazując rywalkom miejsce w szeregu. Ale to nie koniec. W następnych zawodach, rozgrywanych w Mysłowicach i Krakowie, sięgnęła po dwa kolejne tytuły mistrzyni Polski. Najpierw w K-1, a następnie – Muay Thai.

– Kocham sporty walki. Kocham walczyć. Już jako dziecko lubiłam się bić – mówi z uśmiechem „Regionalnej” Oliwia. – Na placach zabaw koleżanki nie miały ze mną szans. Rodzice szybko dostrzegli potencjał. Za namową Michała Szmajdy, który jest drugim trenerem w klubie MAKU GYM Tomka Makowskiego, trafiłam do klubu z Legnicy. Od dwóch lat swoją energię i adrenalinę wykorzystuję na ringu. Lubię różne style, zarówno kickboxing, jak i boks tajski.

W najbliższym czasie szprotawianka weźmie udział w zgrupowaniu kadry Polski w Muay Thai. Jeśli jej talent i możliwości zauważą trenerzy reprezentacji kraju, ma szansę pojechać na grudniowe Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie, które odbędą się w Bangkoku.

W legnickim klubie u Tomasza Makowskiego z sukcesami trenuje jeszcze jeden mieszkaniec gminy Szprotawa – Eryk Gąsik, który niedawno zdobył srebrny i brązowy medal podczas Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu.

Napisz komentarz »