REKLAMA

Sport

Moczynianka w okręgówce!

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Choć w rozgrywkach klasy A zajęli dopiero trzecie miejsce, piłkarze z Żagania od piątku, 23.07., cieszą się z awansu do okręgówki. – Idziemy po przygodę – mówi trener Moczynianki Moczyń.

Radość w zespole wybuchła w piątek, 23 lipca, gdy Lubuski Związek Piłki Nożnej ogłosił decyzję o nieprzystąpieniu do klasy okręgowej Czarnych Jelenin (piszemy o tym obok). W tej sytuacji miejsce w okręgówce należało się drugiej w kolejności drużynie w tabeli – Granicy Żarki Wielkie. Ale i ten klub odmówił. LZPN wystąpił więc z ofertą do Moczynianki Moczyń, która była trzecia w tabeli.

– Oczywiście, że przyjęliśmy zaproszenie. Byłoby grzechem zrezygnować z takiego prezentu – mówi Łukasz Wilk, grający trener żagańskiej drużyny. – Idziemy po przygodę. Będzie niezwykle ciężko się utrzymać, ale podejmiemy tę rękawicę. Drużyna potrzebuje wzmocnień, tym bardziej, że dwóch, może trzech zawodników nam ubędzie.

W sobotę, 24 lipca, Moczynianka zagrała swój sparing przed sezonem, który 14 sierpnia rozpocznie wyjazdowym meczem w Ochli z miejscową Zorzą. Pierwszym sparingpartnerem była drużyna Nafta Rybaki. To lider krośnieńskiej klasy B, który w zakończonym sezonie wywalczył awans do klasy A. Moczynianka wygrała 7:2.

– Nie wynik, ale sprawdzenie różnych ustawień i nowych piłkarzy było najważniejsze – dodaje trener. – Póki co, nie chcę zdradzać personaliów zawodników, którzy byli testowani. W najbliższą sobotę, 30 lipca, Moczynianka zagra kolejny mecz kontrolny. Jej rywalem będzie Kwisa Trzebów.

– Nikt nie będzie miał pretensji, gdy drużyna po roku gry w okręgówce spadnie do klasy A. Chłopcy bawią się piłką, dla nich to przygoda. Jesteśmy wzorem w naszym regionie, jeśli chodzi o podejście zawodników. Nie płacimy im żadnych honorariów, dla nich nagrodą jest gra w piłkę – mówi Wiesław Balak, prezes Moczynianki. – Zdajemy sobie sprawę, że zespół bez znaczących wzmocnień może wysoko przegrywać w lidze, co wpłynie trochę na jego morale. Mimo to, chcemy zagrać cały sezon, pokazać charakter i wolę walki.

Napisz komentarz »